Dlaczego tak ważne jest leczenie wad postawy?

leczenia wad postawy

Szkolenie BHP to dla wielu z nas niezwykle nużący obowiązek pierwszych dni jaki musimy spełnić przychodząc do nowego miejsca pracy, na nowe stanowisko. Instrukcje na temat tego jak poradzić sobie z poparzeniem kawą oraz zakazem wychodzenia na wysokość większą niż jeden metr bez odpowiedniego szkolenia wydaje się abstrakcją, oderwaną od rzeczywistości. Niezależnie od konieczności prowadzenia takich szkoleń również ze względów prawnych.

Szkolenie BHP to dla wielu z nas niezwykle nużący obowiązek pierwszych dni jaki musimy spełnić przychodząc do nowego miejsca pracy, na nowe stanowisko. Instrukcje na temat tego jak poradzić sobie z poparzeniem kawą oraz zakazem wychodzenia na wysokość większą niż jeden metr bez odpowiedniego szkolenia wydaje się abstrakcją, oderwaną od rzeczywistości. Niezależnie od konieczności prowadzenia takich szkoleń również ze względów prawnych. Nie zapominajmy bowiem, że za każdym z pozoru bezcelowym szkoleniem stoi ktoś kto prawdopodobnie lata temu wywalczył od pracodawcy sowite odszkodowanie opierając swoją linię argumentacji w sądzie na braku odpowiednich szkoleń objaśniających jak obchodzić się z ekspresem do kawy, umywalką czy klawiaturą od komputera. Jednak w ciągu czasu jaki potrzebny był nam na wykształcenie środowiska biurowego pojawiły się warunki w których może dojść do naprawdę dużych komplikacji zdrowotnych. Rozwój sektora usług i analizy zaowocował powstaniem środowiska biurowego które niestety, wykształciło kilka właściwych sobie zagrożeń dla naszego zdrowia, a chodzi tu konkretnie o zagrożenia wynikające z siedzącej i stałej pozycji.

Ponad 8 godzin trwania w tej samej pozycji może mieć trwały wpływ na nasze zdrowie i wymagać rehabilitacji oraz leczenia wad postawy.

Dlaczego jednak leczenie wad postawy i zapobieganie im jest takie ważne? Dlatego, że mogą one prowadzić do bardzo poważnych i długotrwałych w skutkach zwyrodnień takich jak zespół cieśni nadgarstka lub łokieć tenisisty. Łokieć tenisisty to inaczej zapaleniem nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Podstawowym objawem jest ból pochodzący z tkanek miękkich, zlokalizowanych w bocznej części kości ramiennej, w okolicy stawu łokciowego, ból kłujący, piekący, pulsujący lub stały w łokciu, może też promieniować do ramienia lub nadgarstka. Częstym objawem współtowarzyszącym jest odczuwanie słabości w nadgarstku. Łokieć tenisisty pomimo swojej nazwy, nie ma wiele wspólnego z tą dyscypliną sportu. Do tego urazu dochodzi w różnych warunkach ale jednym z najczęstszych jest długotrwała pracy przy komputerze przy nadgarstkach utrzymywanych w jednostajnej pozycji.

W przypadku wystąpienia takiego bólu i nie ustąpienia po doraźnych środkach takich jak rozmasowanie lub posmarowanie maścią, konieczna może okazać się wizyta u lekarza i rehabilitacja jako forma leczenia wady postawy.

Łokieć tenisisty, zdiagnozowany i leczony nie musi być bardzo groźnym schorzeniem. Lekceważony, może jednak przynieść konieczność przeprowadzenia leczenia wad postawy. Na szczęście jest to usługa na tyle dostępna i rozwinięta, że trwałych śladów na zdrowiu, nawet w najgorszym przypadku nie powinno zostać.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *