Jak działa herbata z dzikiej róży?

Herbata z dzikiej róży

Herbata to wyjątkowy napar, który pobudza zmysły i daje wiele przyjemności z picia. Jednak walory smakowe to nie jedyne pozytywy, jakie możemy wymienić, jeśli rozmawiamy o wpływie herbaty na nasze zdrowie. Ciekawym pomysłem na lepsze wykorzystanie codziennego picia jest herbata z dzikiej róży. Jak działa?

Kilka słów o dzikiej róży

Dzika róża to roślina znana od wielu lat. Jest to gatunek krzewu z rodziny różowatych. Występuje na obszarach umiarkowanych i ciepłych półkuli północnej. Jej niezwykłe właściwości doceniono już przed wiekami i od zawsze towarzyszyła człowiekowi w codziennym życiu. Jest ceniona nie tylko ze względu na niepowtarzalny smak, ale także ze względu na swoje właściwości lecznicze. To niezwykła roślina, która działa wielopoziomowo i skutecznie na nie jedną partię ciała.

Jak działa dzika róża?

W naparze jest elementem dodatnim do smaku. Ale jej działanie to nie tylko pobudzanie kubków smakowych. To także wpływ na zdrowie. Jest moczopędna w sposób łagodny, a więc często stosuje się ją podczas przeziębień pęcherza. Stosowana jako lek wzmacniający, głównie ze względu na wysoką zawartość witaminy C. Co ważne, pomocniczo może być stosowana przy schorzeniach wątroby, żołądka czy nerek. Co ważne, odpowiednio przetworzona może być idealnym rozwiązaniem na zwyrodnienia stawów. Ilość możliwości, jakie daje jest niezwykła i nie zamyka się w tych kilku, wymienionych przed chwilą.

Zbieranie i suszenie

Przygotowywanie herbaty z dzikiej róży zaczyna się od zbiorów. Zbiera się dojrzałe, ale jeszcze twarde owoce. Następnie trzeba je rozdrobnić oraz poddać krótkotrwałemu działaniu wysokiej temperatury. To zniszczy enzymy rozkładające witaminę C. Następnie suszyć już klasycznie, w około 50 stopniach Celsjusza.

Herbata z dzikiej róży może pomóc na wiele sposobów, dlatego warto ją pić, by korzystać i ze smaku, i cieszyć się zdrowiem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *