Fat burnery

Określeniem „fat burner” nazywa się suplementy diety, których celem jest przyspieszenie lub samoistne zmniejszenie tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka. Nie mówimy tutaj o naturalnych spalaczach tłuszczu, lecz o produktach i substancjach sztucznie wytworzonych przez człowieka. Ich działanie polega na zwiększeniu oksydacji kwasów tłuszczowych, zmniejszenia wchłaniania tłuszczu z przewodu pokarmowego oraz przyspieszeniu procesów metabolicznych w organizmie człowieka. To wszystko składa się na żądany efekt, czyli utratę zbędnych kilogramów.

Fat burnery można podzielić ze względu na to, jak działają na dany organizm. Chodzi tutaj o działanie termogeniczne lub lipolityczne. Lipoliza to proces związany z uwalnianiem i spalaniem tłuszczów komórek tłuszczowych. Dzięki temu, nasz organizm pobudza komórki do intensywnych przemian energetycznych. Jeżeli zaś chodzi o termogenezę, to jest to grupa procesów metabolicznych, które prowadzą do utrzymania stałej temperatury organizmu. Komórka człowieka zwiększa aktywność i przyspiesza wszystkie procesy, co prowadzi do nadwyżki ciepła. Część z tych substancji bierze właśnie udział w wchłanianiu kwasów tłuszczowych.

Niestety, nie ma jednoznacznych badań, które mogłyby potwierdzić pełną skuteczność fat burnerów. Wiadomo na pewno, że prowadzi się coraz więcej badań w tym kierunku, aby jak najwięcej dowiedzieć się o wpływie takich substancji na organizm człowieka. Nie zaleca się również stosowania fat burnerów u wszystkich osób, gdyż mogę one wywołać niepożądane skutki. Na pewno nie powinny stosować takich substancji osoby, które mocno się pocą, gdyż termogeniki mogą być wówczas bardzo niebezpieczne.

Wniosek z tego jest bardzo prosty – zanim zdecydujemy się na sięgnięcie po fat burnery, należy dokładnie zapoznać się ze swoim organizmem oraz działaniem substancji, którą chcemy wykorzystywać. Pamiętajmy, że najważniejsza w całym procesie jest prawidłowo dobrana dieta oraz aktywność fizyczna. Jeżeli pracujemy nad redukcją masy ciała, to powinniśmy również ograniczyć kaloryczność posiłków, co najlepiej zrobić pod kontrolą specjalisty.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *