Najważniejsze elementy zestawów do manicure

Manicure japoński

Niezależnie od tego, czy manicure wykonujemy tylko na własne potrzeby, czy też planujemy świadczyć tego typu usługę – odpłatnie lub choćby koleżankom – istnieją zasadniczo dwie drogi zaopatrzenia się we wszelkie niezbędne akcesoria. Pierwsza z nich to nabywanie każdego elementu osobno i kompletowanie narzędzi w ten sposób. Druga, o wiele wygodniejsza, to zdobycie gotowego zestawu do manicure. Co wchodzi w jego skład?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od tego, o jakim rodzaju manicure mówimy. Co innego znajdzie się bowiem w kuferku osoby zajmującej się pielęgnacją i zdobieniem paznokci „w trybie klasycznym”, a co innego, gdy w grę wchodzą lakiery hybrydowe. Od kilku sezonów popularność zyskuje też wzmacniający paznokcie manicure japoński, czyli jeszcze inna para kaloszy…

Manicure klasyczny

Zacznijmy jednak od podstaw. W zestawie do manicure tradycyjnego nie może na pewno zabraknąć pilników, dzięki którym można paznokcie nie tylko ewentualnie skrócić, ale przede wszystkim nadać im pożądany kształt. Kolejna ważna rzecz to polerki, najlepiej o kilku różnych stopniach uziarnienia: wygładzanie płytki rozpoczynamy od użycia struktury najbardziej porowatej, ostatnie szlify nanosimy zaś powierzchnią o najdrobniejszej fakturze. Wygodnym rozwiązaniem są bloki polerskie, w których każda ścianka odznacza się innymi parametrami.

Nie można zapomnieć też o preparatach zmiękczających skórki, a także patyczkach lub kopytkach służących do ich odsuwania. Przydadzą się też waciki i zmywacz do usuwania starej warstwy lakieru. Co najmniej kilka buteleczek tego ostatniego w różnych odcieniach to absolutne minimum w przypadku początkującej manikiurzystki. Aby stylizacja dłużej utrzymała się na paznokciach, warto zadbać o nałożenie również bazy, a na koniec także wierzchniej warstwy tzw. top coat. Preparat nie tylko utwardzi lakier i nada mu ekstra połysk, ale często będzie w stanie też przyspieszyć jego schnięcie.

Manicure hybrydowy

Baza i top okazują się natomiast niezbędne w przypadku manicure hybrydowego. Lakiery wykorzystywane w tej technice wymagają utwardzenia poprzez naświetlanie w specjalnej lampie UV, która w związku z tym stanowi jeden z najważniejszych elementów zestawu do manicure tego typu. Zamiast zmywacza znajdzie się w nim aceton, a także preparat zwany cleanerem, stosowany w celu odtłuszczenia płytki paznokcia. Usuwanie poprzedniej stylizacji będzie też łatwiejsze dzięki wacikom bezpyłowym oraz tzw. striperowi, którym podważymy wstępnie zmiękczony lakier. Pilniki i polerki przydadzą się zaś tak samo jak w przypadku manicure klasycznego.

Manicure japoński

Będą z kolei stanowić niejako podstawę zestawów do manicure japońskiego, podobnie jak ircha w rolce. To z ich wykorzystaniem wciera się bowiem w płytkę paznokci specjalną pastę i puder (do każdego specyfiku stosuje się inny rodzaj polerki), nakładane przy użyciu szpatułki, a zawierające m.in. keratynę, krzemionkę, wosk pszczeli i witaminy. Podobny zestaw – podobnie jak te opisane wyżej – znaleźć można chociażby w ofercie sklepu internetowego SEOL COSMETICS.