Czy powinienem kupić miernik grubości lakieru?

mierniki lakieru

Profesjonalny miernik grubości lakieru to jeden z podstawowych przyrządów, który umożliwia precyzyjny pomiar warstwy powłoki lakierniczej. Dzięki niemu możemy zweryfikować, czy samochód uległ w przeszłości wypadkowi i był malowany.

Profesjonalny miernik grubości lakieru to jeden z podstawowych przyrządów, który umożliwia precyzyjny pomiar warstwy powłoki lakierniczej. Dzięki niemu możemy zweryfikować, czy samochód uległ w przeszłości wypadkowi i był malowany.

Pomiar grubości lakieru profesjonalnym miernikiem

Urządzenie mierzy zarówno powłokę ochronną, jak i sam lakier na blachach wykonanych ze stali oraz aluminium. W szybki sposób jesteśmy w stanie określić na tej podstawie stan techniczny blacharki i sprawdzić, czy auto jest bezwypadkowe, czy jednak było naprawiane.

Nowoczesne sprzęty pozwalają także na wykrycie warstwy ochronnej, tzw. ocynku na karoserii pojazdu. Najprostszym obecnie rozwiązaniem są magnetyczne przyrządy, które umożliwiają pomiar grubości lakieru na podstawie siły przyciągania czujnika do metalu.

Urządzenia wykorzystujące sondę magnesową są proste i tanie, lecz niezbyt precyzyjne. Optymalnym wyborem wydają się elektroniczne mierniki grubości lakieru, których kompaktowe rozmiary sprawiają, że można mieć je przy sobie w dowolnej sytuacji i schować do kieszeni spodni.

Dlaczego warto kupić miernik grubości lakieru?

Możliwość błyskawicznej oceny tego, czy samochód jest bezwypadkowy to największa zaleta, jaką niesie za sobą wykorzystanie przyrządu pomiarowego do powłok lakierniczych. Takie urządzenia dostępne są m.in. w sklepie e-volt.

Specjalistyczne urządzenia mierzą grubość lakieru zazwyczaj w mikronach, zwanych również mikrometrami oznaczanymi jednostką µm. Są przydatne, jeżeli decydujemy się na zakup auta używanego albo chcemy przeprowadzić zabiegi związane z tzw. auto-detailingiem.

Dostępne są rozwiązania z sondą umieszczoną na przewodzie, jak i zintegrowaną z przyrządem. Czujnik na kablu umożliwia pomiar w trudno dostępnych miejscach, jednakże takie urządzenie jest zazwyczaj droższe i zajmuje więcej miejsca – wybór zależy od potrzeb.

Specjalistyczny przyrząd do testowania lakieru auta

Poszukując profesjonalnego sprzętu, warto zainteresować się urządzeniami dostępnymi w ofercie e-volt. Dostępne tam mierniki lakieru umożliwiają precyzyjne określenie grubości warstwy lakierniczej i sprawdzenie, czy auto uległo uszkodzeniu w przeszłości. Pozwolą też na bezpieczne przeprowadzenie prac z zakresu kosmetyki lakieru samochodowego.