Przykładowe modele dronów do zastosowań amatorskich

Ceny niewielkich dronów do zastosowań amatorskich są obecnie na tyle atrakcyjne, że każdy miłośnik podniebnych akrobacji, który ma ochotę sprawdzić się w roli operatora tego typu urządzenia, może to zrobić. Na szczęście wciąż kwestie dotyczące uprawnień na pilotowanie dronów nie zostały do końca uregulowane, a zatem osoba kupująca niewielkiego drona wartości kilkuset złotych, nie musi martwić się koniecznością ukończenia specjalistycznych kursów czy szkoleń z pilotażu.

Należy jedynie pamiętać o ogólnych zasadach bezpieczeństwa, a zatem nie latać dronem w taki sposób, by lot mógł zagrażać postronnym osobom lub ich mieniu. Trzeba pamiętać, że możemy odpowiadać za szkody wyrządzone przez nieuważne obchodzenie się z dronem, zatem naukę pilotażu najlepiej odbyć w jakimś bardziej ustronnym miejscu, gdzie przypadkowa utrata kontroli nad dronem nie będzie wiązała się z większym niebezpieczeństwem dla przypadkowych osób lub ich mienia.

Drony za 100-300zł

To najmniejsze konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w roli miniaturowych urządzeń filmujących. Ich solidna konstrukcja i kompaktowe rozmiary sprawiają, że są to urządzenia bardzo trwałe, odporne na upadki nawet z większych wysokości. Podstawowym ograniczeniem jest w tym przypadku niewielki zasięg drona, który rzadko przekracza 30m. Sporą wadą jest również niewielka waga, przez co sterowaniem dronem przy nawet niewielkich podmuchach wiatru może być bardzo utrudnione i uciążliwe. Wiatr znosi drona i musimy uważać, aby nie uciekł nam z zasięgu. Oczywiście dzięki miniaturowym rozmiarom dronem możemy latać również w zamkniętych pomieszczeniach, co pozwala na szybkie opanowanie podstaw pilotażu, bez ryzyka uszkodzenia samego urządzenia lub wyrządzenia szkody przypadkowym przechodniom. Miniaturowe drony doskonale radzą sobie z wieloma skomplikowanymi akrobacjami. Są bardzo zwinne, a pilotaż bardzo łatwy. Naturalnie jakość nagrań z mini kamer zainstalowanych w takich dronach jest dosyć słaba, ale trzeba pamiętać, że są to urządzenia przeznaczone głównie do zabawy, a nie do filmowania.

Drony za 300-500zł

To nieco większe konstrukcje, które standardowo wyposażone są w kamery oferujące dobrą jakość nagrań wideo, nawet w rozdzielczości HD. W tej kategorii sprzętu znaleźć możemy chociażby takie urządzenia jak quadrocopter V686K (WLtoys), który oferuje podgląd z kamery w czasie rzeczywistym z poziomu smartfona lub tableta. Transmisja realizowana jest w standardzie WiFi, a rejestrowane filmy lub wykonywane zdjęcia od razu zapisywane są w pamięci smartfona. Quadrocopter może być sterowany za pomocą dołączonego do niego nadajnika lub po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, z poziomu smartfona lub tableta. Warto pamiętać, że urządzenia z tej kategorii cenowej to sprzęt o znacznie większym zasięgu lotu, dochodzącym nawet do odległości 100-150m. Wiele konstrukcji tego typu standardowo wyposażonych jest także w dodatkowe systemy stabilizacji lotu, co ułatwia pilotowanie urządzenia na otwartej przestrzeni, przy delikatnych podmuchach wiatru.

Droższe konstrukcje dronów to zwykle lepsze kamery, dołączone do nich profesjonalne rejestratory obrazu wideo, dodatkowe stabilizatory lotu i gimbale do kamer, a także większy zasięg i większe rozmiary samych dronów. W przypadku zastosowań amatorskich, niedrogie konstrukcje wydają się jednak zupełnie wystarczające. Polecana oferta dronów w sklepie modelarskim: https://www.ef3m.pl/pl/c/Drony/14 obejmuje zarówno wspomniane powyżej kategorie tanich dronów do zastosowań amatorskich, jak i profesjonalnych urządzeń wartości kilku tysięcy złotych. Jeżeli szukasz drona dostosowanego do twoich indywidualnych potrzeb, warto byś odwiedził wspomnianą stronę. Tym bardziej, że znajdziesz tam również praktyczne akcesoria i części zamienne do dronów wielu typów i marek.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *