Co robić, gdy chcesz się przeprowadzić, a twój współmałżonek nie?

Biedrusko

Niezależnie od tego, czy zaoferowano ci lukratywne stanowisko w innym mieście, czy też uważasz, że pewne miejsce jest rajem twoich marzeń

Niezależnie od tego, czy zaoferowano ci lukratywne stanowisko w innym mieście, czy też uważasz, że pewne miejsce jest rajem twoich marzeń lub po prostu nie możesz znieść ekstremalnych warunków pogodowych w obecnej okolicy, możesz mieć dobry powód do przeniesienia i szukać szczęścia gdzie indziej. Twój partner (lub współmałżonek) może jednak nie miec ochoty robić tak dużego kroku we wspólnym życiu. Strach przed nieznanym, niechęć do rozstania z rodziną i przyjaciółmi oraz lęk przed przemianą to wszystkie potężne czynniki, które skutecznie działają przeciwko idei przeprowadzki. Taka niechęć do wychodzenia z własnej strefy komfortu i odważnego ryzyka może jednak spowodować wiele straconych okazji i gorzkie żale. Co więc należy zrobić, gdy jeden z małżonków chce się przeprowadzić, a drugi nie?

Zważyć plusy i minusy ewentualnego przeniesienia

Aby przekonać niechętnego małżonka o korzyściach, jakie przyniesie ewentualne przeniesienie w twoim życiu, najpierw musisz się upewnić, czy naprawdę będzie to warte wysiłku i stresu. Rozważ następujące kluczowe czynniki:

1) Korzyści finansowe – dowiedz się, czy twoje życie poprawi się po przeniesieniu:

Czy otrzymasz wyższe dochody?

Czy będziesz mieć szansę na rozwój kariery i poprawę swoich umiejętności, wiedzy i kompetencji w swojej dziedzinie?

Czy w regionie dostępne są odpowiednie możliwości kariery?

Czy koszt mieszkania w nowym mieście jest przystępny?

Jakie masz opcje mieszkaniowe?

2) Dostępne możliwości – dowiedz się, jakie możliwości oferuje nowe miasto:

Czy nowe środowisko będzie korzystne dla twoich dzieci (jeśli takie istnieją) pod względem bezpieczeństwa, edukacji, hobby i zajęć rekreacyjnych, nowych przyjaźni itd.?

Czy w twojej nowej okolicy dostępnych jest wiele opcji rozrywki, wydarzeń sportowych i muzycznych, kin, restauracji, terenów zielonych itp., Które pozwolą ci się zrelaksować i naładować dodatnią energią?

3) Dowiedz się, jak ciężki będzie faktyczny proces relokacji:

Czy możesz znaleźć niedrogi dom w bezpiecznej i dostatniej okolicy?

Czy uda ci się pokryć wszystkie koszty związane z przeprowadzką, bez zbankrutowania?

Czy posiadasz umiejętności organizacyjne i wymaganą wiedzę, aby przeprowadzić płynną i bezproblemową relokację?

W sumie, jeśli wydaje się, że zyskasz więcej niż stracisz w drodze przeprowadzki, możesz odważnie kontynuować swoje plany. Musisz jednak znaleźć sposób, aby to zrobić bez niszczenia swojego małżeństwa.

Wyjaśnij sytuację i poproś o opinię swojego partnera;

Pokaż empatię i daj małżonkowi znać, że rozumiesz, ile on / ona będzie musiał poświęcić;

Wyróżnij wszystkie zalety, które przyniesie ci ostateczna relokacja – używaj jasnych faktów i liczb, aby udowodnić swoją rację;

Znajdź coś konkretnego, co twój małżonek najprawdopodobniej polubi w nowym miejscu – bezpieczniejsza i bardziej przyjazna społeczność, lepsza opieka zdrowotna, wspaniałe możliwości edukacyjne, lepsze możliwości poświęcenia się hobby lub aktywnościom, które lubi, itp.

Zgódź się na kompromis

Jeśli twój współmałżonek nie chce się ruszyć mimo prawdopodobnych korzyści, rozważ kompromis – zasugeruj tymczasowy ruch. Wynajmij swój obecny dom i przenieś się do wybranego miasta na określony czas. Na przykład, jeśli masz ochotę na wyjazd z miasta w spokojniejsze regiony – Biedrusko pod Poznaniem ze swoim nowoczesnym kompleksem domów szeregowych może byc idealnym wyborem. Spróbujcie przeprowadzić się w twoje wymarzone miejsce – na przykład Biedrusko – i ponów ocenę sytuacji. Istnieje duża szansa, że partner tak zakocha się w nowym miejscu, że już nigdy nie wspomni o powrocie!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *