Kiedy warto postawić garaż blaszany?

Na wybudowanie własnego domku na przedmieściach decyduje się coraz większa liczba osób, które pragną uciec od zgiełku miasta i mieć większą przestrzeń dla siebie. Koszt takiej inwestycji nie jest niski i dlatego wielu próbuje szukać różnych sposobów na oszczędności. Jednym z nich jest rezygnacja z budowy garażu, który nie tylko wymaga nakładów finansowych, ale także spełnienia szeregu formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Skutki trzymania auta „pod chmurką”

Stawianie samochodu na podwórku stało się dość powszechnym zjawiskiem. Wiele osób wychodzi bowiem z założenia, że skoro inni trzymają samochody pod blokiem przez cały rok, to i ich autu nie stanie się krzywda. Takie myślenie niestety jest bardzo krótkowzroczne. Samochody trzymane „pod chmurką” narażone są na działanie różnych czynników, które w większości przypadków funduje pogoda. Ulewy i gradobicia, wichury powalające drzewa, śnieżyce i ekstremalnie silnie mrozy zdarzają się w naszym kraju każdego roku. Każde z takich zjawisk to potencjalne zagrożenie dla karoserii auta. Nawet jeśli warunki pogodowe są łagodniejsze, to jednak samochód wciąż narażony jest na działanie wilgoci, która sprzyja rozwijaniu się korozji. Osoby trzymające auto na podwórku muszą zmagać się także z innymi typowymi problemami np. odśnieżaniem auta i skrobaniem szyb podczas zimy, walką z plamami na lakierze po opadających na karoserię kwiatach i liściach drzew, a także z częstym myciem samochodu.

Garaż nie musi dużo kosztować!

Zamiast narażać auto na szkodliwy wpływ przeróżnych czynników zewnętrznych, które skutkują znaczną utratą jego wartości, lepiej jest wygospodarować choć niewielką sumę na postawienie solidnego garażu. Obecnie (za niecałe 2 tysiące złotych) można kupić garaż blaszany, który skutecznie ochroni samochód przed kapryśną aurą i w dodatku jego postawienie nie wymaga spełnienia wielu formalności urzędowych. Współczesne konstrukcje są dużo bardziej estetyczne i solidne niż znany z dawnych lat blaszak. Firma Alicja, która zajmuje się ich budową od wielu lat, (oferuje na przykład w standardzie instalację elektryczną oraz podłogę, zaś) do budowy konstrukcji stosuje kątowniki zimno-gięte oraz blachę ocynkowaną najwyższej jakości, (którą pokrywa ochronną farbą pokładową.) Taki garaż przetrwa wiele lat i przy okazji pomoże właściwie zadbać o auto, zaś w przypadku podjęcia decyzji o budowie garażu murowanego, konstrukcję blaszaną można w każdej chwili rozebrać.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *