3 powody, dla których Twoje rolety wyglądają źle

rolety

Zdarza się, że mimo najlepszych chęci nasze rolety wyglądają niekorzystnie. Poniżej 3 najbardziej powszechnie występujące powody, dla których ozdoby okienne nie wyglądają tak, jakbyśmy tego sobie życzyli.

Wybrałeś zbyt intensywne kolory rolet

Przeglądając wzorniki materiałów na rolety w sklepach z roletami, tj. u Żaluzjonistów w Warszawie, mamy tendencję do zwracania szczególnej uwagi na te kolory i wzory tapet, które wyróżniają się od innych. Najczęściej wyróżniają się ze względu na intensywną barwę lub oryginalny zwracający uwagę na wzorniku wzór. W rzeczywistości jednak powinniśmy „na zimno” kierować się jedynie tym, które rolety będą dobrze współgrały z aranżacją naszego wnętrza. Uwierzcie, rzadko są to wściekle pomarańczowe lub intensywnie limonkowe rolety. Najczęściej oknom w naszych domach (szczególnie w sypialni i w salonie) potrzebne jest wyciszenie kolorystyczne. Rolety mają dawać miękkie światło w dzień. Jeśli więc nie mamy konkretnego zamysłu na aranżację z bardzo wyrazistymi roletami w roli głównej, postawmy na stonowaną klasykę i nawiązania do natury. Rolety z kolorach zbliżonych do naturalnego drewna, brudnej (trawiastej) zieleni, czy szarości zawsze sprawdzą się dobrze w miejscach, w których chcielibyśmy stworzyć przytulną aurę komfortu.

W każdym pomieszczeniu wiszą inne rolety

Doświadczenie projektantów pokazuje, że najlepiej czujemy się w domach i mieszkaniach, w których wnętrza stanowią spójną całość. Pewna różnorodność w doborze kolorystyki w różnych pomieszczeniach jest pożądana, jeśli jednak mamy 3 pokoje, a w każdym z nich wiszą inne kolory rolet i zastosowano inne kolory ścian, łatwo o wywołanie chaosu. Również z zewnątrz nasz dom będzie prezentował się zdecydowanie lepiej, gdy w każdym z okien zamontujemy te same rolety. Uciekajmy od rozwiązań opierających się na stosowaniu bardzo wyrazistych i różniących się od siebie odcieni materiałów w roletach w każdym z pomieszczeń. Niezależnie od tego, czy są to rolety dzień-noc Warszawa, czy rolety rzymskie, czy też plisy.

Rolety są brudne, zniszczone lub w inny sposób zaniedbane

Nawet najciekawsze rolety nie będą wyglądały dobrze, gdy będą wyblakłe ze starości. Jeśli nie naprawimy ich w odpowiednim czasie i przyzwyczaimy się do tego, że od ponad dwóch lat wiszą krzywo lub są porwane, stracimy tę ostrość widzenia, która powie nam, że coś jest nie tak. Rolety można naprawiać (można wymienić sam materiał, sznurek lub prowadnicę) lub po prostu wymienić. Rolety można również bezpiecznie czyścić wodą i detergentami. Zdecydowanie najprościej czyścić rolety wykonane z poliestru i innych materiałów syntetycznych. W przeciwieństwie do lnu i bawełny, nie nasiąkają wilgocią, nie chłoną tak mocno zapachów i nie odbarwiają się. Gdy dobieramy rolety do kuchni lub do łazienki, warto o tym pomyśleć.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *