Augustów – miasto dla rodzin i biznesu

Szereg atrakcji Augustowa sprawia, że coraz więcej osób odwiedza miasto. W ostatnich latach stolica sportów wodnych znacznie się rozwinęła. Dzisiaj Augustów kojarzy się nie tylko z pacjentami korzystającymi z uzdrowiska. Miasto oferuje ciekawe sposoby spędzania czasu także dla tych, którzy oczekują profesjonalnej obsługi na światowym poziomie.

Najważniejsze zabytki

W mieście znajduje się sporo ciekawych budynków historycznych. Do tej grupy można zaliczyć m.in. Starą Pocztę (1829), Budynek Zarządu Wodnego (1903), Dom Turysty (1939), Bazylikę Najświętszego Serca Pana Jezusa, cmentarz żołnierzy radzieckich, cmentarz żydowski, Yacht Klub Polski (1934) oraz Dom Drewiarza w stylu zakopiańskim. Oczywiście najważniejszym zabytkiem miasta jest Kanał Augustowski, który ma długość ok. 100 km. Kanał łączy rzeki Wisłę i Niemen. Na szlaku wodnym znajduje się szereg zabytkowych śluz, których zadaniem jest wyrównywanie poziomu wód w mieście. Organizowane rejsy przez Kanał Augustowski cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Atrakcyjne sporty wodne

Augustów to miasto sportów wodnych. Odnajdą się tutaj zarówno fani spacerów wzdłuż plaży, jak i osoby lubiące nieco adrenaliny. Do miasta zjeżdżają się kajakarze, wioślarze, żeglarze i narciarze wodni z całego kraju. Dla tych ostatnich przygotowano specjalny, w pełni profesjonalny wyciąg o długości 740 m (maksymalna prędkość wynosi 58 km/h). Coraz bardziej popularne są także loty na paralotni ciągniętej przez motorówkę. Ze względu na szereg atrakcji oraz otwarcie wyciągu miasto otrzymało nagrodę Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Przebiśnieg ’99.

Uzdrowiska

Augustów to miasto, w którym prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe (w 1993 r. miastu przyznano tytuł miejscowości uzdrowiskowej), chodzi przede wszystkim o takie choroby jak: ortopedyczno-urazowe, naczyń obwodowych, reumatologiczne oraz osteoporozę. W mieście znajduje się także zakład przyrodoleczniczy. Mazury są polecane tym osobom, które potrzebują wyciszenia. Ze względu na wspaniałe krajobrazy i delikatny klimat świetnie odnajdują się tutaj całe rodziny.

Organizacja konferencji

Atrakcje turystyczne oraz spokój od gwaru wielkich metropolii sprawia, że w Augustowie organizuje się szereg konferencji biznesowych i imprez integracyjnych. Tego typu działalność prowadzi m.in. Pensjonat Vita, który dla gości przygotował takie atrakcje jak: basen, saunę, siłownię, salon masażu i SPA, korty tenisowe. W ramach imprez integracyjnych w mieście organizuje się jazdę konną, ogniska i grille oraz m.in. przejażdżki motorówką po augustowskich jeziorach.

Sprawdź wczasy na mazurach w Pensjonacie Vita

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *