Baterie umywalkowe i ich rodzaje!

baterie-umywalkowe

Każda łazienka składa się z wielu elementów. Jednymi z ważniejszych bez wątpienia są baterie umywalkowe. Dobrze dobrane nie tylko są funkcjonalne, ale także mają wpływ na estetykę wnętrza czy zmniejszenie zużycia wody. Rodzajów baterii umywalkowych jest wiele – jeśli chcesz dowiedzieć się tego, na jaką warto jest postawić, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem.

Bateria umywalkowa ścienna podtynkowa czy natynkowa?

Od rodzajów baterii umywalkowych, które znajdują się na rynku można dostać zawrotu głowy. Poszczególne modele różnię się między sobą nie tylko ogólnym designem, ale także zastosowanymi technologiami, powłokami, kolorystyką czy sposobem montażu. Jednymi z popularniejszych są baterie umywalkowe ścienne natynkowe. Montaż ich jest bezproblemowy. Modele te jednak ze względu na swój design sprawdzają się przede wszystkim w łazienkach klasycznych oraz retro. Baterie te często otrzymać można w atrakcyjnych cenach.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku baterii umywalkowych ściennych podtynkowych. Modele te z każdym sezonem cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Ze względu na estetykę, minimalistyczne wzornictwo sprawdzają się w wielu współczesnych aranżacjach łazienek. Poza tym modele te można często spotkać w łazienkach publicznych, znajdujących się w galeriach, kinach etc. Są nie tylko funkcjonalne, trwałe, a także bezproblemowe podczas czyszczenia ze względu na mniejszą ilość elementów zewnętrznych. Baterie umywalkowe podtynkowe uznawane są także za jedne z trwalszych. Powód? Otóż całe “serce” baterii schowane jest w ścianie i tym samym mechanizm nie jest narażony na uszkodzenie mechaniczne czy te związane z kontaktem z wodą, środkami chemicznymi.

zlota-bateria-umywalkowa

Złota czy czarna bateria umywalkowa?

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się baterie umywalkowe inne, niż w kolorze chrom błyszczący. Projektanci wnętrz i klienci indywidualni chętnie decydują się na zakup czarnych baterii umywalkowych w sklepie www.lazienkiabc.pl czy tych w kolorze złotym. Modele te zachwycają swoją estetyką, przyciągają spojrzenia i często są jedyną dekoracją łazienki.

Praktycznie wszyscy wiodący producenci armatury łazienkowej mają w swoich ofertach baterie umywalkowe złote i czarne. Decydując się na ich zakup, należy zapoznać się z opiniami oraz z parametrami technicznymi. Niestety na rynku znajduje się wiele baterii “no name”, których powierzchnia nie jest trwała, poza tym praktycznie niemożliwe jest otrzymanie części zamiennych. Według ekspertów do jednych z lepszych zaliczyć można baterie umywalkowe Grohe, Hansgrohe, Omnires czy Deante.

klasyczna-umywalka

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając baterię umywalkową?

Wybór baterii umywalkowej nie zawsze jest prosty. Wiele modeli, które znajduje się na rynku, mogą wyglądać bardzo podobnie do siebie, w rzeczywistości różnić się i to znacznie parametrami pracy. Z tych względów przed wyborem, należy zwrócić uwagę na kilka cech. Dobra bateria umywalkowa to taka, która została wykonana z trwałych materiałów. Najkorzystniej, jeśli została wykonana z mosiądzu – materiału który jest trwały, odporny na wiele czynników, nie koroduje. Poza tym mosiądz posiada także właściwości antyseptyczne. Bateria umywalkowa powinna posiadać ceramiczną głowicę. To właśnie ona jest gwarantem jej płynnej pracy, a także i bezawaryjności.

Poza tym dobrze, jeśli bateria umywalkowa posiada funkcje, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zużycia wody podczas normalnego użytkowania. Są to różnego rodzaju ograniczniki przepływu lub perlatory, które umieszczane są na końcu wylewki. Poza tym, jeśli bateria umywalkowa jest czarna, złota etc. należy zwrócić uwagę na jakość powłoki. Te najlepszej jakości posiadają powłoki PVD, które są trwałe i estetyczne. Tego typu powłoki powszechnie są stosowane między innymi podczas produkcji sprzętów medycznych.

Zapraszamy!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *