Brak gotówki? Nie ma problemu! Jak założyc start-up bez pieniędzy

fundusze unijne

Marzy ci się własny startup, ale brak pieniędzy cię powstrzymuje?

Marzy ci się własny startup, ale brak pieniędzy cię powstrzymuje? Mamy dobrą wiadomość: istnieje wiele sposobów na otwarcie firmy bez konieczności bycia miliarderem od samego początku!

Pieniądz nie musi być powodem, dla którego świetny pomysł zostanie odłożony na półkę, chociaż niestety jego brak jest często najważniejszym powodem, dla którego przedsiębiorcy wstrzymują swój plan. Łatwo jest założyć, że jedynym sposobem, w jaki firma osiągnie sukces, są duże fundusze lub zdolność do zgromadzenia niedorzecznych kwot pieniędzy, ale nie zawsze tak jest. Na szczęście, rozpoczęcie działalności bez pieniędzy (lub z małą ich ilością) jest całkowicie możliwe do osiągnięcia.

Po pierwsze, kilka historii sukcesu dla inspiracji:

Richard Branson to prawdopodobnie jedna z najbardziej inspirujących historii dla każdego przedsiębiorcy. Mając zaledwie 300 £ od matki, założył swoje czasopismo „Student”, które było katalizatorem całej Virgin Company. Dziś ma ponad 5 miliardów dolarów.

Po zebraniu 8 000 USD z własnej gotówki i zaciągnięciu pożyczek, trzej założyciele Starbucks wpadli na pomysł i zrealizowali go, przekształcając mały startup w firmę wartą miliard dolarów niecałe 10 lat później.

Założyciel Topshop, miliarder Philip Green, założył swoją firmę za 20 000 $. Wykorzystał kapitał do importowania dżinsów z Dalekiego Wschodu, aby sprzedawać detalistom z Londynu.

5 tanich rzeczy do zrobienia, aby zacząć

1. Kreatywne gromadzenie środków

Kiedy kredyty bankowe, darowizny dla inwestorów i inne metody finansowania nie są opcją, kreatywni przedsiębiorcy znajdują sposób na zdobycie potrzebnej im gotówki. Zacznij od spojrzenia na to, co już masz, na przykład na oszczędności, inwestycje lub fundusze emerytalne oraz fundusze unijne i inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić. Jeśli nie masz żadnych oszczędności, które możesz wykorzystać, nie przejmuj się, istnieje mnóstwo kreatywnych sposobów, aby spojrzeć na podnoszenie gotówki, której potrzebujesz. Skontaktuj się z firmą Ambiznes, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz pozyskać fundusze unijne dla swojego startupu. Odwiedź stronę intenretową www.ambiznes.pl aby zasięgnąć więcej informacji.

2. Przejrzyj swoje kontakty

Nie chodzi o to, co wiesz, ale kogo znasz – zdanie wypowiadane tak często w biznesie, ponieważ jest nieuchronnie prawdziwe. Zacznij od utworzenia listy kontaktów i zastanów się, w jaki sposób mogą ci pomóc. Czy znasz kogoś, z kim możesz wymieniać umiejętności? Być może znasz kogoś, kto może zbudować dla ciebie stronę internetową za minimalną cenę lub przedstawić ci sieć kontaktów biznesowych w zamian za twoje umiejętności? Możesz nawet rozważyć sprzedaż swoich usług w celu zebrania pieniędzy.

3. Zacznij od małych rzeczy

Zamiast uruchamiać startup z pełną ofertą produktów lub usług, uprość swoją strategię i rozpocznij od małej sprzedaży. Nie tylko znacząco zmniejsza to presję, ale koncentrując się na jednym produkcie lub usłudze, zaoszczędzisz na początkowych nakładach pieniężnych. Oferowanie na początku jednej usługi lub produktu pozwala również skupić się na określonej grupie docelowej, budując z tego poziomu, gdy koncepcja się umacnia.

4. Bądź kreatywny

Zrób coś, co możesz sprzedać online. Jeśli nie chcesz tworzyć własnych produktów, możesz odsprzedać produkty innych osób. Niektóre z największych internetowych sklepów z modą opierają się na tej zasadzie, kuratorując i sprzedając przedmioty swoim społecznościom. Jeśli masz umiejętności lub specjalność, wszystko, czego potrzebujesz, to narzędzia handlu, aby rozpocząć działalność usługową, wymaga to bardzo niewiele inwestycji i jest świetnym sposobem na rozpoczęcie małej działalności w twojej okolicy.

5. Przestań odkładać na później

Strach przed porażką to jeden z największych zabójców wielkich idei. Nie czekaj, aż wszystko będzie idealne przed uruchomieniem komputera i nie pozwól, aby brak gotówki powstrzymał cię od opracowania czegoś, co może się w końcu opłacić.

Chcesz uzyskać konkretne pomysły na temat startupów, które możesz zbudować bez pieniędzy? Zastanawiasz sie, jak pozyskać fundusze unijne? Potrzebujesz doradztwa biznesowego? Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl i sprawdź, jak wykwalifikowani specjaliści mogą pomóc tobie i twojej firmie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *