Cechy dobrych wózków warsztatowych

Wózek warsztatowy

Wyposażenie warsztatów samochodowych to nie tylko duże maszyny i urządzenia, ale też niewielkie narzędzia, klucze czy wkrętaki, bez których większość prac serwisowych nie mogłaby się odbyć. Aby efektywnie korzystać z tego typu wyposażenia, warto zebrać je w jednym miejscu. Temu celowi służą wózki warsztatowe. Dobry wózek warsztatowy to mobilny mebel, dzięki któremu posiadamy pod ręką to, czego aktualnie potrzebujemy.

Wózki warsztatowe, czyli wszystko na swoim miejscu

Nie ulega żadnej wątpliwości, że wózki warsztatowe w ogromnym stopniu ułatwiają działania serwisowe. Nie tylko systematyzują pracę, ale również pomagają w zachowaniu ładu i porządku. Istnieje wiele modeli wózków do zadań warsztatowych. Znalezienie takiego, który odpowiadałby indywidualnym potrzebom, nie powinno więc stanowić większego problemu.

„Najpopularniejsze wózki warsztatowe są w stanie pomieścić między 100 a 300 elementów. Wszystkie narzędzia i akcesoria mieszczą się w pojemnych szufladach wysuwanych na łożyskach, z nośnością dochodzącą do kilkuset kilogramów. Szuflad zazwyczaj jest kilka, o różnej pojemności, tak aby bez problemu można było posegregować wszelkie podręczne przyrządy” – objaśnia przedstawiciel firmy Moto-Dakar, oferującej szeroki wybór wózków warsztatowych oraz innego wyposażenia dla profesjonalnych warsztatów samochodowych.

Mobilne wózki do warsztatu – zawsze tam, gdzie ich potrzebujesz

Najlepsze wózki warsztatowe są w pełni mobilne. Oznacza to tyle, że można je swobodnie przemieszczać z miejsca na miejsce, mając niezbędne narzędzia pod ręką zawsze i wszędzie. Skrętne kółka łożyskowe oraz ergonomiczne uchwyty zintegrowane z blatem wózka ułatwiają jego przesuwanie bez większego wysiłku. Obecne w szufladach wkładki na narzędzia zapobiegają przesuwaniu się przyrządów w ruchu (przy zmianie położenia wózka). Wnętrze wózka jest też dodatkowo zabezpieczone dzięki zastosowaniu centralnego zamka.

Wózek warsztatowy jako inwestycja długoterminowa

Zakup wózka warsztatowego z pewnością można rozpatrywać w kategoriach inwestycji długoterminowej. Większość wózków posiada wzmocnione konstrukcje, służące przez lata intensywnego użytkowania. Blat wózka można wykorzystywać do szeregu prac, np. po zainstalowaniu imadła. Dodatkową korzyść stanowi nabycie wózka z wyposażeniem, w skład którego wchodzą wszystkie podstawowe narzędzia i akcesoria. Oznacza to redukcję kosztów i oszczędność czasu, który trzeba by poświęcić na oddzielny zakup wyposażenia. Nic dziwnego, że wózek to absolutny must have w każdym dobrym warsztacie samochodowym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *