Czym charakteryzuje się ostre koło w rowerach?

Miłośnicy rowerów coraz częściej decydują się na innowacyjne rozwiązania w trakcie jazdy, w związku z czym mają później pewność, że świetnie sobie poradzą, zarówno na prostej drodze miejskiej, jak i na nieco bardziej pofałdowanych powierzchniach.  Należy zatem ocenić, który rower wybrać dla siebie. Na przykład, można zdecydować się na popularne ostatnio „foxy”, tym bardziej, gdy ma się świetną kondycję oraz doświadczenie w jeździe na rowerze.

Na czym polega technika ostrego koła?

Generalnie, ostre koło w rowerach oznacza typ roweru bez wolnobiegu. Popularność tych jednośladów wynika z faktu, że mają one proste mechanizmy zastosowania. Bez trudu można się nimi poruszać w przestrzeni miejskiej. Ostre koło nie pozwala przestać pedałować. Jest wiec to typ roweru wymagającego, tylko dla wysportowanych i doświadczonych rowerzystów. Rowerzysta poruszający się na ostrym kole musi bez przerwy kręcić korbą. Dlatego musi mieć świetną kondycję oraz odznaczać się umiejętnością zapanowania nad rowerem w trakcie szybkiej jazdy. Na ostrym kole można bowiem bardzo szybko uzyskać duże prędkości. Posiadacze ostrego koła cenią sobie właśnie to przyspieszenie, gdyż ułatwia im to poruszanie się w ruchu drogowym, co ma specjalne znaczenie na drogach miejskich.

Nie tylko jazda rowerowa

Ten typ rowerów wybierają często kurierzy, gdyż dzięki temu mogą szybciej poruszać się z przesyłkami. Poza tym, ostre koło może być również okazją do zabawy, ponieważ organizowane są specjalne zawody, polegające na użyciu różnych sztuczek. Dlatego, należy być wysportowanym i pewnym swoich umiejętności, aby się z tym zmierzyć. Chodzi tutaj mianowicie o grę w bike polo. Jako, że ostre koło sprawdza się zarówno rekreacyjnie, hobbistycznie, jak i pomaga przedstawicielom wielu zawodów – można spodziewać się, iż będzie to o wiele częściej wybierany typ jednośladów. Bez wątpienia, w najbliższym czasie ostre koła zdominują drogi miejskie, zwłaszcza w większych aglomeracjach. Mają wiele atutów, które właśnie tam się sprawdzą.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *