Czym jest peeling enzymatyczny?

peeling enzymatyczny

Jednym z etapów pielęgnowania twarzy jest złuszczanie martwego naskórka. Zabieg ten wykonać można w zaciszu własnej łazienki, stosując peeling do twarzy. Kosmetyki te występują w kilku typach, jednym z popularniejszych jest peeling enzymatyczny. Poznać można go po tym, że nie zawiera ścierających drobinek. Przez to ten typ peelingu do twarzy jest niezwykle delikatny.

Czym jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to jeden z rodzajów peelingów chemicznych. Działa on na skórę powierzchniowo – wnika jedynie na głębokość 0,45 mm w naskórek. Dzięki temu jest on kosmetykiem bezpiecznym, a wykonywać można go samodzielnie w domu. Ten typ peelingu stosuje się w postaci maseczek. Należy nałożyć go na twarz i pozostawić na kilka – kilkanaście minut. Peeling enzymatyczny przynosi takie same efekty jak ten mechaniczny. Oznacza to, że pozwala pozbyć się starego naskórka. Jednocześnie jest on łagodny i delikatny, a wynika to z tego, że nie zawiera podrażniających drobinek ścierających. Marki posiadające w swojej ofercie enzymatyczny peeling do twarzy poznać można na https://www.perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-peelingi-do-twarzy.

Jak działa peeling enzymatyczny?

Podstawowym zadaniem peelingu enzymatycznego jest złuszczenie martwego naskórka. Jest to możliwe dzięki temu, że zawiera on enzymy roślinne np. pozyskiwane z ananasa lub papai. W tego typu kosmetyku często znajdują się także enzymy syntetyczne. Substancje te charakteryzują się tym, że posiadają zdolności do rozpuszczania białek, z których składają się martwe komórki skóry.

peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny nałożony na twarz zaczyna rozpuszczać rogową warstwę naskórka. Dzięki temu może dojść do jego złuszczenia i oczyszczenia cery. Dodatkowo enzymy z kosmetyku pobudzają komórki do regeneracji i szybszego tworzenia nowych komórek skóry. W efekcie po peelingu enzymatycznym cera jest gładka, rozjaśniona, lepiej wypielęgnowana, oczyszczona. Peeling do twarzy może również zmniejszać widoczność blizn i przebarwień.

Peeling enzymatyczny – kiedy stosować?

Po enzymatyczny peeling do twarzy sięgać mogą właścicielki każdego typu skóry. Ze względu na swoją delikatność nie spowoduje on uszkodzeń mechanicznych naskórka. Właściwość ta sprawia, że kosmetyk ten obowiązkowo powinno się używać przy cerze naczynkowej, trądzikowej, wrażliwej, problematycznej. Peeling enzymatyczny będzie chronił te typy cery przed podrażnieniami, zaczerwieniami, uszkodzeniami.

Skórę twarzy peelingować należy regularnie minimum raz w tygodniu. Przerwa pomiędzy zabiegami nie powinna być większa niż 3 tygodnie. Z peelingu enzymatycznego bezpiecznie można korzystać niezależnie od pory roku. Z jego nakładania na twarz należy jednak zrezygnować, kiedy na cerze widoczne są otwarte rany, zadrapania, ostre stany zapalne, wykwity z wyciekami oraz reakcje alergiczne na którykolwiek składnik kosmetyku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *