Dobry dekarz ich nie popełni – najczęstsze błędy dekarskie

SolidnyDekarz

Dach to jeden z najważniejszych elementów budynku. Zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz zapobiega utracie ciepła z domu, dlatego musi być wykonany z najlepszych materiałów. Ważny jest także prawidłowy montaż dachu, gdyż tylko wówczas należycie spełni swoją funkcję. Jakie są najczęstsze błędy w budowie dachu oraz jak wybrać dobrą firmę dekarską?

Po czym poznać źle zamontowany dach?

Osoby, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy na temat budowy dachów, mogą mieć problem z oceną jego stanu. Zdając się na pomoc fachowców, każdy ufa, że należycie zrealizują powierzone zadanie. Niektóre symptomy mogą jednak świadczyć, że dach został zamontowany nieprawidłowo, a dekarz popełnił szereg błędów. Można tu wymienić na przykład krzywo położoną dachówkę, brak szczelności czy wyczuwalne straty ciepła.

– „Montaż dachu powinien być przeprowadzony zgodnie z projektem i z użyciem najwyższej jakości materiałów – mówi specjalista z firmy SolidnyDekarz. – Wszelkie nieprawidłowości należy od razu zgłosić kierownikowi i żądać naprawy lub pokrycia jej kosztów” – dodaje. Obserwując pracę dekarzy, można na bieżąco kontrolować kolejne etapy i natychmiast zareagować w razie zauważonych nieprawidłowości.

Najczęstsze błędy dekarzy

Niektóre błędy wychodzą dopiero po czasie, jednak wiele z nich można dostrzec już na etapie budowy. Wynikają one najczęściej z braku doświadczenia i umiejętności dekarza lub niedbale wykonywanej pracy. Wśród najczęstszych błędów dekarskich można wymienić:

  • Nieprawidłowy montaż dachówek i obróbek blacharskich – krzywo położone dachówki oraz elementy znajdujące się przy kominie i oknach połaciowych, mogą doprowadzić do przeciekania.

  • Źle położona folia – uszkodzona folia może być przyczyną przeciekania.

  • Nieprawidłowo zamontowane rynny – powodują, że deszczówka zbiera się w górnej części dachu lub cieknie po oknach i elewacji.

  • Nieodpowiednia wentylacja – przyczyną może być nieprawidłowo zamontowany okap lub zbyt mała ilość dachówek wentylacyjnych.

To tylko wybrane przykłady, które mogą prowadzić do poważnego uszkodzenia dachu i kosztownych napraw. Warto więc zdecydować się na współpracę z dekarzem, który ma odpowiednie kwalifikacje.

Jak wybrać dobrego dekarza?

Dobry dekarz powinien posiadać doświadczenie oraz wykwalifikowany sprzęt. Już na etapie rozmowy można wywnioskować, czy dekarz zna się na swoim fachu i potrafi doradzić w wyborze najlepszych rozwiązań poprawiających jakość dachu. Warto więc korzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w pracach dekarskich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *