Jaka elewacja do grafitowego dachu? Kolory farb i materiały elewacyjne

Dachówkę ceramiczną, cementową i blachodachówkę w grafitowym kolorze można znaleźć w ofercie niemalże każdego producenta. Jaka elewacja będzie wyglądała najlepiej z ciemnoszarym dachem? Artykuł został opracowany przy wspołpracy z elewacyjnie.pl – projektowanie elewacji online.

Grafitowy dach a elewacja – jaki kolor wybrać?

Dach w kolorze grafitowym najczęściej uzupełniany jest kolorami, które wpisują się we współczesną architekturę. Jaka elewacja do ciemnego dachu w szarościach będzie wyglądać najlepiej?

Uniwersalny wybór to biel – białe ściany zewnętrzne sprawią, że dom będzie prezentować się świeżo i nowocześnie. Biały będzie również atrakcyjnym tłem dla dekoracji elewacji wykonanych z różnych materiałów.

Ciemnoszary dach będzie wyglądać też dobrze z szarą elewacją. Najlepiej wybrać kolory elewacji do grafitowego dachu jak jasna szarość, ciepły odcień szarego zmieszanego z beżem.

Domy w tradycyjnym stylu z grafitowym dachem mogą również dobrze prezentować się razem z elewacją w ciepłym beżu.

Dach w grafitowym kolorze a dekoracje elewacji – jak ozdobić ściany?

Aby ściany budynku wyglądały efektownie, można również uzupełnić je dodatkowymi materiałami dekoracyjnymi.

Z grafitowym dachem można połączyć:
– deski drewniane lub ich imitacje jak płyty HPL, tynki drewnopodobne, styropian
– okładziny kamienne w kolorze szarym, beżowym
– płyty betonowe

Materiały te mogą być umieszczone na poszczególnych częściach domu, na przykład na fasadzie – ścianie frontowej, przy oknach, na ganku, mogą tworzyć opaskę wokół budynku.

Aby sprawdzić, jaki kolor elewacji do grafitowego dachu będzie pasować idealnie, można także wykorzystać dostępne w internecie programy do projektowania elewacji lub skorzystać z usług firm zajmujących się ich profesjonalną wizualizacją.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *