Film promocyjny – dlaczego warto?

filmy promocyjne

Posiadasz własną markę lub firmę i chcesz przyczynić się do zwiększenia jej popularności? Sprawdź, w jaki sposób może pomóc Ci stworzenie filmu promocyjnego i dlaczego jest to jedna z najkorzystniejszych form reklamy.

Czym właściwie jest film promocyjny?

Film promocyjny to materiał wideo mający na celu, jak sama nazwa wskazuje, promocję danej firmy. Głównym celem jest zaprezentowanie jej z jak najlepszej strony. W zależności od potrzeb materiał wideo może pełnić funkcję promocyjną, informacyjną, perswazyjną bądź konkurencyjną. Jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form promocji firm i coraz więcej osób się na nią decyduje.

Chcąc stworzyć wysokiej jakości film promocyjny, warto skorzystać z usług proponowanych przez studia filmowe. Wykorzystanie profesjonalnego sprzętu oraz stworzenie atrakcyjnego scenariusza przekłada się na korzystny odbiór wideo, co niesie za sobą wiele korzyści. Takie usługi oferuje między innymi IMAGEPRO.

Dlaczego warto posiadać film promocyjny?

Film promocyjny jest jedną z bardziej atrakcyjnych form skutecznej reklamy. Ma on bowiem wpływ na wiele aspektów związanych zarówno z kreowaniem samej marki, jak i nawiązywaniem relacji z potencjalnymi klientami.

Docieranie do wielu widzów

Filmy promocyjne mogą być wykorzystywane na wielu płaszczyznach. Najczęściej publikowane są w mediach społecznościowych i na stronach internetowych. Tego rodzaju wideo może znaleźć się również na różnego rodzaju ruchomych billboardach, znanych jako citylighty. Jest to także forma, która umożliwia reklamowanie firmy, marki lub produktu na konferencjach i spotkaniach biznesowych. Tak szeroki wachlarz możliwości powoduje, że wykorzystywanie filmów promocyjnych umożliwia docieranie do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Możliwość wyróżnienia się wśród konkurencji

Każdy, kto ma na celu promocję swojej marki czy firmy powinien pamiętać o tym, aby reklama była oryginalna. Tylko w takim przypadku widz jest w stanie dostrzec i zapamiętać na dłużej dany komunikat. Stworzenie wyróżniającej się promocji jest bardziej możliwe w przypadku wykorzystania filmu niż tekstu czy grafiki. Wideo promocyjne zawiera bowiem znacznie więcej elementów, umożliwiających odznaczenie się na tle konkurencji. Jest to także forma komunikacji, która przyciąga uwagę widza na dłużej.

Wzrost autentyczności

Wykorzystanie filmu, umożliwiającego ukazanie produktu w sposób jak najbardziej rzeczywisty, jest idealnym sposobem na wzmocnienie autentyczności. Zaprezentowanie produktu z bliska umożliwia widzom dokładną ocenę walorów estetycznych i jakościowych, co zwiększa częstotliwość decydowania się na dokonanie zakupu. Warto zadbać tutaj o takie elementy, jak:

  • zbliżenia,
  • ukazywanie jak największej liczby perspektyw,
  • o ile to możliwe, przetestowanie produktu „na żywo”.

Rozpoznawalność i popularność

Stworzenie wysokiej jakości filmu promocyjnego przyczynia się do tego, że marka jest bardzo dobrze rozpoznawalna. Wideo, które przyciąga uwagę sporej liczby odbiorców i przekazuje im potrzebną wartość, może stać się tzw. viralem, czyli materiałem przekazywanym od użytkownika do użytkownika. Liczne udostępnienia sprawiają, że marka i produkt stają się bardzo rozpoznawalne, co znacznie ułatwia dalsze etapy promocji.

Wzrost sprzedaży

Każda wymieniona zaleta związana ze stosowaniem filmów promocyjnych, wpływa na wzrost sprzedaży reklamowanych produktów. Docieranie do dużej liczby osób powoduje, że grono potencjalnych klientów znacząco się poszerza. Warto wspomnieć, że współczynnik konwersji, który mówi o tym, ile osób obejrzało film promocyjny i zdecydowało się na skorzystanie z usługi, wynosi 80%. Jest to bardzo atrakcyjna liczba Warto pamiętać, aby w materiale wideo umieścić tzw. call to action, czyli wezwanie do działania. Taki zabieg pobudza widzów do zareagowania na dany komunikat.

O czym należy pamiętać, decydując się na filmy promocyjne?

Aby filmy promocyjne prawidłowo spełniały swoją funkcję, należy pamiętać o paru istotnych kwestiach, wpływających na korzystny odbiór materiału wideo. Znaczenie ma przede wszystkim:

  • dostosowywanie komunikacji do grona odbiorców,
  • prawidłowe dobieranie formatu wideo do miejsca publikacji,
  • stosowanie języka korzyści,
  • wykorzystywanie profesjonalnego sprzętu.

Tak holistyczne podejście do tematu, pozwala na stworzenie filmu promocyjnego, który prawidłowo spełnia swoją funkcję. Decyzja o posiadaniu takiego wideo przyczynia się do wyróżnienia marki pośród konkurencji oraz zareklamowania jej wielu osobom.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *