Jakie funkcje powinien posiadać sklep internetowy?

sklep internetowy

W dzisiejszych czasach gdzie technologie webowe są już bardzo rozwinięte zwłaszcza gdy je porównamy do czasów sprzed dziesięciu laty, funkcjonalność sklepów internetowych zmienia się i to z roku na rok. Sklepy internetowe starają się prześcigać w udogodnieniach dla swych klientów, a rozwój technologii niewątpliwie im w tym pomaga. W tym artykule przedstawię kilka technologi, które powinien mieć każdy sklep internetowy.

Logowanie poprzez Facebook

Jeżeli kupujesz w sieci to na pewno spotkałeś się już z tą funkcją. Logowanie prze konto na Facebook to chyba najszybsza z możliwych metod logowania. Odbywa się za pomocą jednego kliknięcia. Dlaczego Facebook? Dlatego że jest to najpopularniejszy serwis z największą liczbą zarejestrowanych użytkowników. Praktycznie każdy z nas ma konto, w tym serwisie i większość kupujących online podczas zakupów ma otwartą sesję na tym portalu. Warto też poczytać o promocji sklepu internetowego na Facebook.

Konto klienta

Sam osobiście lubię sklepy, gdzie mam dostęp do historii swoich zamówień, zgromadzonych punktów oraz adresów wysyłkowych. Oczywiście dane powinno się mieć możliwość edytować, zmieniać. W praktyce zamawianie produktów poprzez internet wygląda tak, że w sklepach gdzie zamawiamy raz i to pierwszy najczęściej kupujemy jako gość. Przy drugim zamówieniu zazwyczaj już zakładamy konto i dobrze by było by było ono solidnie wykonane.

Płatności internetowe

Jest to chyba największy przełom w dziejach e-commerce, można by zaryzykować stwierdzeniem że to płatności online spopularyzowały zakupy w sieci. Szybko i wygodnie. Niestety wiele sklepów internetowych jeszcze ich nie obsługuje. W Polsce na szczęście kultura płatności online ma się znacznie lepiej jak np. u naszych zachodnich sąsiadów. Ma na to wpływ rodzaj kart wydawanych do rachunków osobistych, umożliwiających od razu płacenie nimi online.

Newsletter

Jest to narzędzie marketingowe dające ogromne możliwości sprzedawcom. Dzięki temu narzędziu mogą oni powiadamiać klientów swojego sklepu o nowościach dostępnych, w sklepie, promocjach lub po prostu się przypominać. W przypadku klientów sklepu mamy do czynienia z grupą odbiorców zainteresowanych daną dziedziną w której handlujemy, a to znacznie zwiększa skuteczność mailingu.

Blog

Blog na sklepie internetowym od pewnego czasu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Nie przyczyniła się temu czysta chęć szerszego informowania klientów, lub bezinteresownego szerzenia wiedzy z danej branży. Blogi na sklepach internetowych dzisiaj są zakładane głównie dla pozycji w wyszukiwarce Google i dla otrzymania błogosławieństwa od algorytmu Google Panda. Niemniej korzystają na tym użytkownicy w sieci, w której zaczęło się pojawiać więcej wartościowych treści.

Jeżeli znacz jeszcze inne funkcje które zostały pominięte w artykule, a uważasz że powinny się pojawić, opisz je w komentarzu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *