Hiszpania – państwo pełne słońca

Hiszpania to największy kraj, położony na Półwyspie Iberyjskim. Doskonałe miejsce do mieszkania i do wyjazdu na urlop. Państwo pełne opalonych ludzi, o ciemnych włosach i ciemnych oczach, którzy potrafią się świetnie bawić, wiecznie się spóźniają, a z ich twarzy rzadko kiedy schodzi uśmiech. W tak pięknym miejscu, przy tak dużej ilości słońca trudno się zresztą smucić! Najcieplej, najciekawiej i najradośniej jest zaś na hiszpańskim wybrzeżu słońca, Costa del Sol!

Andaluzja i Costa del Sol

Costa del Sol w dosłownym tłumaczeniu znaczy „Słoneczne Wybrzeże”. Nazwa jest jak najbardziej trafna, ponieważ w tym regionie Andaluzji aż przez 325 dni w roku świeci intensywne słońce, styczeń wita nas 17 stopniami na plusie, a w lecie rzadko kiedy jest mniej niż 30 stopni Celsjusza. Cała Andaluzja jest piękna, znana z flamenco, fiesty i korridy, a poprzez swoją historię kulturą czerpie z tego, co najlepsze w świecie arabskim. Wymieszanie obu kultur udało się znakomicie, a to wszystko w terenie pełnym gajów oliwnych, górskich szlaków, plaż i liczących wiele wieków zabytków.

Costa del Sol, region Andaluzji, obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata, umiejscowiony w pobliżu wspaniałych jaskiń Cueva de Nerja (stanowiska archeologiczne), znany jest z kąpielisk morskich, ośrodków wypoczynkowych i pięknych plaż. W Andaluzji, na południu Hiszpanii, leży również kolejne, wielkie turystyczne miasto – Marbella. Wielki ośrodek wypoczynkowy, port morski, kąpielisko, zabytkowa starówka, mury obronne, park La Alameda i promenada Avenida del Mar – wszystko to czeka na osoby, które skuszą się na pobyt lub zamieszkanie w tym mieście. To właśnie w Andaluzji można znaleźć też światowej sławy zabytki – Granadę z Alhambrą, pełną arabskich zabytków Kordobę i najbogatszą w zabytki Sevillę.

Słoneczne wybrzeże – informacje

Na południu Hiszpanii mieszkańcy są najgłośniejsi, najbardziej spontaniczni i najbardziej wyluzowani. Nie należy zwracać im uwagi na niewłaściwe zachowanie, bo po prostu dla nich co innego jest normalne, niż na przykład w Polsce. Nie wolno krytykować głośno korridy (choć i tam ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników), ani nieporządku w jakiejś knajpce czy kafejce (im więcej papierków, tym popularniejsze miejsce, a zatem tym lepsze jedzenie). Przystosować się jest bardzo łatwo – wystarczy tylko się zrelaksować i zacząć żyć chwilą. Hiszpanie potrafią tego wyśmienicie nauczyć – dlatego warto u nich zamieszkać na nieco dłużej, niż tylko tydzień urlopu.

Jeśli ktoś pragnie spędzić tam trochę czasu, wynająć mieszkanie, albo je kupić, najlepiej niech skorzysta z pomocy profesjonalnej firmy, zajmującej się obrotem nieruchomościami – Agnes Inversiones. Wynajem willi w Marbelli, czy Costa del Sol będzie na pewno niezapomnianym urlopem, a wyjazd do tego państwa na dłużej najlepszym wyborem w życiu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *