Hurtowa sprzedaż paliw i zalety oleju napędowego

Bez dwóch zdań w dzisiejszych czasach opłacalność zakupu paliw na zwykłych stacjach benzynowych jest dość wątpliwa.

Z tego też powodu prym w ostatnim czasie wiedzie hurtowa sprzedaż paliw, która jest tym bardziej sensowna, kiedy weźmiemy pod uwagę masy tirów i firm transportowych, które po prostu też chcą zaoszczędzić na kosztach uzyskania przychodu. Warto zaznaczyć, że hurtowa sprzedaż jest możliwa właściwie tylko wtedy, kiedy dana firma posiada odpowiednie punkty zaopatrywania klientów w ilości hurtowe w lokacjach rozmieszczonych po całej Polsce. Jeden taki punkt to stanowczo za mało nie tylko, aby przyciągnąć klientelę, ale raczej, żeby utrzymać ją przy swojej ofercie. Najlepiej jest, kiedy zasięg od każdego punktu wynosi mniej więcej 100 km, bowiem wtedy bez problemu każdy klient będzie mógł zaopatrzyć się w niezbędną mu ilość paliwa. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących takie warunki, a ze względu na fakt, że rośnie konkurencja, to ceny paliw w hurtowniach nieznacznie, bo nieznacznie, ale jednak spadają.

Hurtowa sprzedaż paliw jest jeszcze ciekawsza i bardziej opłacalna wtedy, kiedy właściciel takiej hurtowni oferuje dostarczenie paliwa do klienta, co jest szczególnie ważne, jeśli akurat w okolicy nie posiada on żadnych punktów zaopatrywania w niezbędne do napędzania pojazdów substancje. Dziś na szczęście firmy się tym zajmujące posiadają dziesiątki pojazdów i obiektów przeznaczonych do dostarczania paliwa dla klientów biznesowych, dlatego też jakość obsługi stoi na wyraźnie wysokim poziomie, przez co chyba nikt nie może narzekać, gdyż wszelkie zlecenia realizowane są niezwykle szybko.

Czy olej napędowy jest dobrym rozwiązaniem?

Diesel, czyli popularny olej napędowy to paliwo posiadające masę zalet, ale niestety także kilka wad. Jakkolwiek jednak, chociaż okazuje się być szkodliwy dla środowiska, to jednak w porównaniu do wolnossących silników benzynowych, zużycie oleju napędowego w porównaniu do benzyny jest znacznie niższe. Podczas gdy w większości silników wysokoprężnych stoi ono na poziomie około 6-7 litrów/100km, to w silnikach wolnossących zużycie droższej benzyny oscyluje w okolicach 8-10 litrów/km. Niestety ze względu na obowiązujące przepisy każdy samochód napędzany przez olej napędowy musi posiadać filtr cząstek stałych, który jeśli się uszkodzi może stanowić spore wyzwanie dla budżetu każdego kierowcy. Bez dwóch zdań jednak dzięki wykorzystaniu tego rodzaju paliwa spalanie jest mniejsze, a zatem koszt eksploatacji samochodu także jest nieporównywalnie mniejszy, a przy tym samochody z silnikami diesla przy niższej liczbie koni mechanicznych oferują znacznie lepsze osiągi, co jest niewątpliwie dużym atutem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *