Jak dostarczyć unieruchomione auto na złomowisko?

złomowisko

Stare i niesprawne technicznie pojazdy nie mogą zostać dopuszczone do ruchu drogowego. Gdy usunięcie awarii jest kosztowne, najkorzystniejsze wydaje się ich zezłomowanie. Podjęcie decyzji o tym jest trudne, aczkolwiek warto się zdecydować na ten krok. Problem może pojawić się w sytuacji, gdy na złomowisko trzeba dostarczyć unieruchomione auto. Co zrobić w takiej sytuacji? I o czym pamiętać przed wizytą? Podpowiadamy.

Jak dostarczyć unieruchomione auto na złomowisko?

Dostarczenie unieruchomionego auta na złomowisko nie jest łatwym zadaniem. W przypadku mniejszych uszkodzeń, pojazd można holować, jednak w większości sytuacji konieczne jest skorzystanie z lawety. Niestety – usługa ta jest kosztowna. Chcąc zminimalizować wydatki w tym zakresie, warto skorzystać z usług firm specjalizujących się nie tylko w złomowaniu aut, ale też w ich odbiorze z dowolnego miejsca. W zależności od stanu, w jakim się znajduje pojazd, zostanie on odholowany lub przewieziony na lawecie – wyjaśnia ekspert z firmy Skup Samochodów Za Gotówkę Mateusz Caban. Dodaje, że usługi te są wykonywane przystosowanymi do tego celu pojazdami, zapewniającymi bezpieczny przewóz.

Transport aut na złomowisko realizują głównie profesjonalne i legalne punkty złomowania pojazdów. Gwarantują oni nie tylko wsparcie w przewozie auta, ale też dostarczają wszelkie niezbędne do wyrejestrowania samochodu dokumenty. Otrzymane zaświadczenie o zezłomowaniu samochodu jest konieczne do zgłoszenia tego faktu w wydziale komunikacji oraz odzyskania niewykorzystanego ubezpieczenia OC. Plusem tak szerokiego zakresu usług jest nie tylko możliwość uzyskania atrakcyjnej ceny za samochód, ale przede wszystkim sprawnego i szybkiego przeprowadzenia transakcji.

Jak sprawdzić, czy firma legalnie prowadzi działalność?

Złomowanie pojazdów może zostać przeprowadzone jedynie w firmie, która uzyskała odpowiednie zezwolenie. Poszukując odpowiedniego punktu, warto sprawdzić, czy jest on legalnie prowadzony. W tym celu warto zweryfikować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Potwierdzeniem, że firma prowadzi złomowanie aut zgodnie z obowiązującymi przepisami, są również zezwolenia wydane przez właściwy dla danego województwa Urząd Marszałkowski. Na stronie urzędu znajduje się wykaz przedsiębiorstw prowadzących działalność we wspomnianym zakresie.

Sprawdzenie powyższych danych jest ważne, gdyż tylko te firmy mogą wystawić zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Jak już wspomniano, dokument ten jest niezwykle ważny – stanowi podstawę wyrejestrowania samochodu w wydziale komunikacyjnym oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczeniowej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *