Jakiego wina warto spróbować?

Wino smakuje każdemu, nie każdy jednak miał okazję spróbować wina pochodzącego z winnic, w których produkuje się ten trunek z wielką starannością, a owoce są odpowiednio selekcjonowane. Dlatego, tak samo jak wielu jest miłośników wina, tak dużo jest ich przeciwników. Dobry wybór warunkuje to, czy je pokochamy czy już nigdy nie sięgniemy po kolejną lampkę.

Sklepowe półki uginają się od gatunków win. Mamy tak szeroki wybór, że właściwie rzadko kiedy sugerujemy się jego pochodzeniem, a raczej wybieramy to w niskiej cenie oraz decydujemy się na smak, który nam najlepiej odpowiada – słodkie, półsłodkie, półwytrawne i wytrawne. Może się zatem okazać, że większość z nas nigdy nie zasmakowała prawdziwego wina.

Włochy i ich stolice win

 

600 odmian winorośli, tyle uprawia się ich w słonecznych Włoszech. To właśnie stąd pochodzą jedne z najlepszych wina świata, zachwycające bogactwem aromatów i wyjątkowych smaków. Chcąc skosztować dobrej jakości wina, warto sięgnąć po wino z najstarszych obszarów winiarskich na świecie, czyli Toskanii. Czerwone sangiovese, kupażowane ze szczepami canaiolo, mammolo, malvasia nera to szczepy, które zyskały uznanie wśród największych koneserów. W Toskanii produkowane jest m.in. włoskie wino – Chianti – o rubinowym kolorze i aromacie wiśni.

Jeżeli chcemy poczuć głęboki smak i aromat wina, to powinniśmy szukać wina Rossese, produkowanego w Dolceacqua. Niedrogie oraz musujące wina pochodzą z regionu Emilia – Romania. Są to wina zarówno wytrawne, jak też słodkie, a więc każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Nie trzeba odbywać dalekich podróży po włoskich regionach wina, co oczywiście byłoby wspaniałym przeżyciem, aby spróbować ich wyjątkowego smaku. Sklep z winami online Wineavenue24 posiada wiele z nich w swojej ofercie.

Najbardziej znane wina

 

Do win, które powinny znaleźć się na liście tych, których koniecznie trzeba spróbować, należy Cabernet Sauvignon. Najbardziej ceniony czerwony szczep na świecie pochodzący z Francji zachwyca aromatem bukietu przypominającego czerwoną porzeczkę z nutami tabaki i zielonego pieprzu. Drugim znakomitym francuskim winem jest to pochodzące z Burgundii Pinot Noir, idealnie pasujące do dań rybnych bądź makaronów. Również Niemcy mają swój trunek, którym mogą się pochwalić, jest nim białe wino Riesling, charakteryzujące się rześkim, kwaskowatym bukietem. Warto poszukać tych win w dobrych sklepach, do których zaliczamy m.in. sklep z winami online Wineavenue24.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *