Koktajle idealne na lato – ciesz się smakiem świeżych owoców i warzyw

Są orzeźwiające i sycące. Koktajle owocowe i warzywne to doskonała propozycja na lato. Z powodzeniem mogą również zastąpić słodycze czy nawet drugie śniadanie.

Są orzeźwiające i sycące. Koktajle owocowe i warzywne to doskonała propozycja na lato. Z powodzeniem mogą również zastąpić słodycze czy nawet drugie śniadanie.

Latem zdecydowanie częściej sięgamy po napoje niż zimową porą. Chcesz odżywiać się zdrowo? W takim razie postaw na owocowe i warzywne koktajle. Przygotowanie takich zajmuje zaledwie kilka minut, a do ich wykonania możesz użyć naprawdę różnych owoców i warzyw sezonowych. To również alternatywa dla soków z kartonu czy napojów gazowanych. Jak przygotowywać koktajle? Z czym i w czym je podawać?

Przepisy kontra kreatywność

W internecie znajdziesz mnóstwo przepisów na smaczne i pożywne koktajle zarówno owocowe, jak i warzywne. Pamiętaj jednak, że wcale nie musisz z nich korzystać. Koktajle mają to do siebie, że można je przygotować z dowolnych składników. Łącz zatem wybrane owoce z jogurtem, wodą, mlekiem lub lodem, aby uzyskać wyjątkowe kombinacje smakowe.

Aby przygotować koktajl, przyda ci się blender. Za pomocą tego urządzenia szybko rozdrobnisz i zmieszasz wybrane składniki. Jeżeli nie masz takiego urządzenia na wyposażeniu, to musisz wiedzieć, że w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego znajdziesz zarówno blendery stacjonarne, jak i ręczne. Te drugie są tańsze.

Koktajle

Jak podać koktajl?

Możesz uznać, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozlanie przygotowanego koktajlu do wysokich szklanek. Jeżeli taki napój przygotowujesz z myślą wyłącznie o dorosłych, to z pewnością. Jeżeli jednak koktajl masz zamiar podać również dzieciom, to lepiej zrobisz, gdy wybierzesz jednorazowe kubki. Te i inne opakowania jednorazowe, w tym również opakowania do lodów na www.coverisrigid.com. Niewątpliwą zaletą naczyń jednorazowych jest to, że nie można ich stłuc – dzieci nie zrobią sobie nimi krzywdy.

Jeżeli koktajl ma być podany gościom na przyjęciu odbywającym się w ogrodzie, to jednorazowe kubeczki również się sprawdzą. Zaoszczędzisz sobie w ten sposób pracy – nie będziesz musiała zmywać. Dodatkową zaletą jest to, że twój zestaw naczyń szklanych nie zostanie uszkodzony. W efekcie sięgnięcie po jednorazowe naczynia jest po prostu praktyczne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *