Kompleksowa obsługa logistyczna Subaru w Czechach

Subaru w Czechach

GEFCO, globalny ekspert w zakresie logistyki łańcucha dostaw oraz czołowy dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie, rozpoczął współpracę z marką Subaru.

Toyota Motor Corporation. Na mocy kontraktu GEFCO aktualnie zarządza operacjami logistycznymi dla wszystkich marek grupy Emil Frey w Czechach.

Japońska marka samochodów osobowych i dostawczych założona została w 1953 roku. Subaru znane jest przede wszystkim z wykorzystywania silników w układzie bokser, a w 2013 roku rozpoczęło produkcję samochodów o napędzie hybrydowym. W 2005 roku połączyło siły z marką Toyota, podpisując jednocześnie umowę o sojuszu biznesowym i kapitałowym.

GEFCO odpowiedzialne jest za kompleksową obsługę przepływów logistycznych dla Subaru, w tym transport z Rotterdamu do centrum dystrybucyjnego w czeskim Kolinie, w którym świadczone są dodatkowe usługi. W każdym roku 1000 samochodów poddanych zostanie procesowi magazynowania oraz kompleksowej inspekcji poprzedzającej dostawę. Gotowe do eksploatacji auta przetransportowane zostaną przez GEFCO do salonów dealerskich Subaru.

Czeski Kotlin to także centrum logistyczne GEFCO, w którym dywizja pojazdów gotowych Finished Vehicle (FVL) świadczy usługi logistyczne dla wiodących francuskich i niemieckich marek samochodowych. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania- od transportu, magazynowania i przygotowania aut, aż po ich dystrybucję. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie logistyki łańcucha dostaw, GEFCO zapewnia swoim klientom szybkie i wydajne rozwiązania, a także pełny wgląd w wykonywane procesy i niezbędne dokumenty.

„Cieszę się z rozszerzenia naszej współpracy o Subaru, co oznacza, że obecnie pracujemy ze wszystkimi markami grupy Emil Frey. Pomimo aktualnych trudności w branży samochodowej udowodniliśmy, że jesteśmy niezawodnym partnerem logistycznym i dobrze wykonujemy swoją pracę, w myśl naszego sloganu Partners Unlimited” – mówi Miloš Mrázek, Dyrektor Dywizji Pojazdów Gotowych (FVL) GEFCO na Czechy, Słowację i Węgry.

„Jestem przekonany, że dzięki przejściu do GEFCO, naszego nowego dostawcy usług logistycznych, utrzymamy wysoki standard usług dla naszych autoryzowanych partnerów i klientów. Dodatkowo Subaru skorzysta z synergii współpracy i procesów w ramach całej grupy Emil Frey” – podkreśla Jiří Picek, który do początku 2021 roku kierował grupą Emil Frey w Czechach, a obecnie pełni funkcję prezesa spółki Emil Frey Polska.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *