Laser frakcyjny CO2

Zabiegi medycyny estetycznej wcale nie muszą wiązać się z zabiegami chirurgicznymi czy też długotrwałą rekonwalescencją. Tak może się stać w przypadku wykorzystania lasera frakcyjnego CO2. Jest to szalenie interesujący sposób odmładzania skóry i tym samym warto mu się nieco uważniej przyjrzeć. Laser frakcyjny ma bardzo wszechstronne zastosowania w zakresie medycyny estetycznej i chirurgii.

 

Jak działa laser frakcyjny?

Mamy tu do czynienia z ablacyjnym laserem frakcyjnym CO2, który emituje wiązkę światła o długości fali 10600 nm. Dzięki skanerowi możliwe jest wykonanie zabiegu fralcyjnego. Oznacza to, że jedynie część skóry poddawana jest działaniu lasera – powstaje charakterystyczna siateczka punktów. Skutkiem tego zabiegu jest odmłodzenie skóry, która została uszkodzona np. przez promienie UV czy też poprzez wygładzanie blizn i zmarszczek bez tworzenia konieczności tworzenia się ran. W przypadku tego lasera nie ma mowy o naświetlaniu czy też odparowaniu jednorodnie powierzchni skóry. Technologia ta opiera się raczej na „dziurkowaniu” skóry tysiącami drobnych kolumn, które pozostawiają siateczkę utworzoną z wysp zdrowej i nieuszkodzonej skóry. Tym samym leczenie odbywa się tu niezwykle szybko i co istotne nie tworzą się na skórze widoczne rany.

 

Czy tego rodzaju zabieg jest bolesny?

W przypadku ustawień urządzenia na energię impulsów powyżej 10 mJ to powinniśmy odczuwać delikatne mrowienie. Przy wyższych energiach praktykuje się użycie wcześniej kremu znieczulającego, aby złagodzić ewentualny ból. Z kolei przy większych powierzchniach stosuje się też znieczulenie miejscowo w postaci zastrzyków.

 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Laser frakcyjny stosowany przez pacjentów daje zauważalne rezultaty już po kilku dniach. Warto mieć na uwadze, że jeszcze kilka dni po zabiegu utrzymuje się niewielki obrzęk, maskuje efekty. Zatem dopiero po około 2 do 4 tygodniach mamy pełen obraz przeprowadzonych działań. Zaleca się wykonać serię około 3-5 tego typu zabiegów. Wówczas nasza skóra będzie dobrze się prezentować przez kolejne 6-12 miesięcy po zabiegu. Jednocześnie warto nadmienić, że zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej, należą do tych trwałych. Skuteczną metodą na wyraźne odmłodzenie naszej skóry jest laserowe usuwanie zmarszczek, gdyż już po kilku zabiegach widać ogromną różnice. Skóra po zabiegu jest bardziej napięta, lepiej nawilżona, a zmarszczki zostają wygładzone.

Podczas jednej sesji zabiegowej laser frakcyjny ma działać jedynie na stosonkowo niewielkiej powierzchni wybranej części naszego ciała. Chcąc poddać zabiegom określoną część ciała, należy liczyć się z realizacją kilku serii zabiegów.

 

Co należy robić po zabiegu?

Mając za sobą serię zabiegów tego rodzaju laserem, można zauważyć, że nasza skóra jest nieco opuchnięta i zaczerwieniona. Wygląd skóry jest zbliżony nieco do tej jak po mocnym opalaniu. Towarzyszą temu wszystkie symptomy znane z przesadnego opalania, lecz powinny one zniknąć po kilku godzinach. Jeśli zastosujemy przy ty preparaty stosowane podczas wystąpienia poparzeń słonecznych, to objawy ustąpią szybciej. Najpóźniej po kilku dniach zaczerwienienie i obrzęk zniknie.

 

Przeciwwskazania do zabiegu laser frakcyjnym CO2

Decydując się na tego rodzaju zabieg nie powinno się go planować podczas ciąży, przy padaczce, chorobach nowotworowych, otwartych ranach, alergiach i zakażeniach. Stąd też normą jest, że przed Zabiegiem ma miejsce konsultacja lekarska, która wyklucza występowania przeciwwskazań.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *