Marmurowe, biało-czarne czy schodowe? Sprawdź, które kafelki pasują do Twojego domu!

Marmurowe

Wykończenie ścian i podłóg to nie tylko farby czy wykładziny, to również ceramika, czyli różnego rodzaju kafelki. Wśród szerokiej oferty dostępnych na polskim rynku nowoczesnych płytek ściennych i podłogowych każdy znajdzie coś dla siebie! Dotyczy to zarówno ceramiki do konkretnego pomieszczenia, jak i tej dedykowanej do ściśle określonego zastosowania, np. płytek na schody zewnętrzne na tarasie lub wewnętrzne.

Co jest ważne przy zakupie dobrej płytki na schody zewnętrze, a co przy wewnętrznych?

Planując zakup kafelków na schody ,na taras lub balkon, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie i trwałości. Ze względu na częste opady deszczu i niskie temperatury płytki na tarasie muszą być mrozoodporne. Z tej samej przyczyny istotne są także ich właściwości antypoślizgowe, gdyż upadek na śliskich schodach może być szczególnie kłopotliwy, prowadząc do poważnych kontuzji. Przeglądając więc ofertę, szybko dostrzeżemy, że jest z czego wybierać, np. https://modnydom24.pl/pl/produkty/33232/plytki-na-schody-i-tarasy, ale kupując podłogowe płytki na schody zewnętrzne, wybierzmy takie, które będą posiadały klasę R9 lub wyższą. Dopiero wykańczając stopnie takimi kafelkami, będziemy mogli korzystać z nich bez obaw. Z drugiej strony, szukając płytek schodowych wewnętrznych, nie musimy tak bardzo dbać o ich specyfikację techniczną.

Nieprzemijający szyk płytki marmurowej w każdym domu

Czy ktokolwiek z nas potrafiłby z czystym sumieniem stwierdzić, że płytka marmurowa w salonie lub kuchni prezentuje się nieciekawie? Prawdopodobnie nikt nie odmówiłby tej ceramice prawa do bycia uznawaną za najbardziej elegancką. Cenią ją przede wszystkim miłośnicy vintage, to w ich jadalniach, holach czy łazienkach spotkamy takie okładziny ścienne lub podłogowe. Jednak trzeba uczciwie powiedzieć, że koszty bywają wysokie, dlatego często korzysta się z gresowych imitacji kamienia. Tak zwane płytki marmuropodobne, można zobaczyć choćby na tej stronie: https://modnydom24.pl/pl/produkty/90543/plytki-marmurowe, nie ustępują niczym naturalnemu kamieniowi, a są jednak dużo tańsze. Jest więc to nadzieja dla osób o nieco mniej zasobnych portfelach, których nie stać na oryginalne kafelki marmurowe na podłogi.

Na zdjęciu widoczne są ułożone naprzemiennie czarne i białe płytki podłogowe w stylu vintage.

Połączenie białych i czarnych płytek, to zawsze doskonały pomysł

Różne osoby cenią sobie odmienne barwy, czasami bardziej awangardowe, czasami klasyczne. Jednak białe płytki i czarne kafelki są tym, co wykorzystamy z doskonałym efektem w każdym wnętrzu. W modernistycznych lub minimalistycznych stworzymy geometryczne wzory, dzięki bogactwu dostępnych egzemplarzy, choćby w tym sklepie: https://modnydom24.pl/pl/produkty/29853/plytki-bialo-czarne. Oczywiście, wybór ceramiki na ściany i podłogi zależy też od ceny i marki producenta.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *