Moskitiery – skuteczna ochrona przed insektami

Moskitiery

Okres wiosenno-letni przynosi nie tylko piękną pogodę i możliwość korzystania z uroków przebywania na słońcu, ale również problem z komarami. Trudno sobie z nim poradzić, szczególnie w miejscach zlokalizowanych blisko zbiorników wodnych, dlatego coraz częściej właściciele nieruchomości decydują się na moskitiery.

 

  1. Stałe moskitiery okienne
  2. Moskitiera otwierana
  3. Przesuwne moskitiery ramkowe

 

Moskitiera to gęsto pleciona siatka, którą zawiesza się najczęściej w otworach drzwiowych i okiennych, a niekiedy również nad łóżkiem. Siatka moskitiery stanowi barierę mechaniczną, utrudniającą komarom, muchom i innym owadom przedostanie się do domowych wnętrz. Zapewnia przy tym swobodny przepływ powietrza i nie ogranicza widoczności.

 

Stałe moskitiery okienne

 

Ochrona przed komarami i innymi insektami jest potrzebna przez wiele miesięcy, dlatego tymczasowe rozwiązania coraz częściej ustępują miejsca tym stałym. Tak też stało się w przypadku moskitier. Typowa moskitiera ramkowa to model, który montuje się w oknie lub drzwiach na stałe. Zapewnia skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi ze świata zwierząt, a przy tym pozwala swobodnie otworzyć okno, dzięki czemu nie zakłóca obiegu powietrza. Siatka jest umieszczona w aluminiowej ramie – przymocowuje się ją do ramy okna za pomocą obrotowych uchwytów, można więc z powodzeniem przeprowadzić montaż samodzielnie. Modele z oferty dostępnej na https://www.roletyalu.pl/oferta/moskitiery/moskitiery-stale można zamontować również na okna dachowe i okna o nietypowym kształcie, ponieważ są produkowane na miarę, a więc idealnie pasują do każdego okna.

 

Moskitiera otwierana

 

O ile moskitiery okienne nie muszą być otwierane, o tyle moskitiera zamontowana w drzwiach balkonowych powinna być wyposażona w możliwość otworzenia, w przeciwnym wypadku uniemożliwi wyjście na balkon. Otwierane moskitiery z oferty https://www.roletyalu.pl/oferta/moskitiery/moskitiery-otwierane stosowane są nie tylko jako osłona drzwi balkonowych, ale również w drzwiach wejściowych do lokali usługowych i nieruchomości prywatnych. Montuje się je równie łatwo jak modele okienne – do fasady budynku lub futryny drzwiowej, a dodatkowo występują w różnych wersjach kolorystycznych. Można je więc łatwo dopasować do koloru drzwi lub ościeżnicy.

 

Przesuwne moskitiery ramkowe

 

Wszędzie tam, gdzie właściciel nieruchomości chce szczególnie zadbać o wygodę, sprawdzą się przesuwne moskitiery. Moskitiera tego typu jest montowana głównie w przeszklonych wnękach balkonowych albo tarasowych, a także w ogrodach zimowych. Zapewnia bardzo duży komfort użytkowania, a przy tym jest trwała, estetyczna i skutecznie chroni przed owadami. Jak sama nazwa wskazuje, skrzydła moskitiery są przesuwne, a po otworzeniu chowają się w zlokalizowanej po bokach obudowie. W zależności od wielkości moskitiery, można wybrać model jednoskrzydłowy z pojedynczą ramą lub dwuskrzydłowy z ramą pojedynczą lub podwójną. Wszystkie rodzaje dostępne są na stronie https://www.roletyalu.pl/oferta/moskitiery/moskitiery-przesuwne.

 

Chcąc skutecznie chronić swój dom lub miejsce pracy przed uciążliwymi insektami, warto zdecydować się na solidne i trwałe moskitiery. Dzięki nim otwarte okna lub drzwi balkonowe nie będą stanowiły drogi wejścia dla komarów lub much, a mieszkańcy lub klienci mogą swobodnie oddawać się codziennym aktywnościom. Moskitiery to skuteczna ochrona przez owadami na co dzień, dostępna w różnych wariantach, dopasowanych do potrzeb zarówno właścicieli domów prywatnych, jak i lokali użytkowych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *