Gdzie można zastosować szklane podłogi?

współczesne szkło

Dzisiejsze możliwości technologiczne sprawiają, że w mieszkaniach możemy stosować wiele bardzo ciekawych i dawniej niedostępnych rozwiązań. Jednym z tego typu materiałów jest szkło. Kiedyś bardzo kruche i stosowane jedynie w oknach, ze względu na swoją przepuszczalność światła. Obecnie jego wzmocniona forma używana, jest nawet do budowania ścian. Doskonale sprawdza się też jako nawierzchnia podłogi czy schody w budynkach.

Wygląd

Jedną z największych zalet szkła jest wspomniana już przepuszczalność światła. To dlatego nadaje ono wrażenie lekkości i przestrzeni we wnętrzach, rozjaśnia pomieszczenia i optycznie je powiększa. Materiał ten świetnie sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych i surowych aranżacjach wnętrz. Jeśli do tego dodamy możliwość zastosowania szkła w różnych kolorach czy fakturach oraz połączenia z ciekawymi podświetleniami, staje się zrozumiałym, dlaczego szkło jest tak chętnie używane przez architektów i projektantów wnętrz.

Niecodzienne, ale bardzo ciekawe zastosowanie pojawia się też w zabytkowych kamienicach czy odrestaurowywanych budynkach. Szkłem można przykryć elementy, które chcemy pozostawić widocznymi, ale obawiamy się, że ulegną niszczeniu podczas użytkowania. Mogą to być na przykład stare elementy konstrukcji, typu drewniane belki pozostawione na podłodze. Powierzchnia ze starej cegły, pyląca i trudna w utrzymaniu czystości, przykryta szkłem również nabierze nowego wymiaru.

Strona praktyczna

Dla użytkownika bardzo istotne będzie to, że współczesne szkło produkuje się przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, dlatego jest bardzo trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia np. spadających przedmiotów. Zastosowanie warstwy antypoślizgowej pozwala na bezpieczne przemieszczanie się po nim. Do tego nie ma możliwości podpalenia go i jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Zastosowanie szklanych podłóg czy schodów daje też możliwość ustawienia roślin w miejscach, gdzie w innym przypadku nie miałyby szansy rosnąć.

Zastosowanie szklanych podłóg

W firmie Plastixal, zajmującej się produkcją szklanych elementów wyposażenia wnętrz, zapytaliśmy o najczęstsze sposoby zastosowania szklanych podług. Okazuje się, że coraz popularniejsze jest ich stosowanie nie tylko w biurowcach, hotelach, bankach, czy galeriach handlowych, ale i w prywatnych domach. Szklane schody w domu, nie są już przejawem ekstrawagancji, ale dobrego smaku. Podłoga wykonana ze szkła świetnie się sprawdzi jako element konstrukcyjny nowoczesnej antresoli czy ciekawego tarasu. W kuchni czy łazience natomiast będzie nowoczesną alternatywą dla banalnych płytek.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *