Jaką myszkę bezprzewodową wybrać?

Logitech G703

Ergonomiczna i dobrze dobrana mysz komputerowa znacznie ułatwia codzienną pracę. Chętnie wybierane przez użytkowników są myszki bezprzewodowe, dzięki którym na stałe można zrezygnować z plączącego się na blacie kabla. Pozwala to także obsługiwać komputer z większej odległości, co przydaje się choćby przy oglądaniu filmów. Okazuje się jednak, że w kategorii myszek bezprzewodowych znajduje się wiele modeli, różniących się nieco funkcjonalnością. Łatwo zweryfikować to na przykład na stronie: https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,komunikacja-z-komputerem_2!bezprzewodowa.bhtml?link=wybierz. Na czym polegają te rozbieżności i w jaki sposób wybrać najlepszą myszkę? 

1. Logitech G703 Hero

2. Logitech MX Ergo

3. Podsumowanie

Tym razem skupimy się nie na typach myszek, a na konkretnych modelach.

Logitech G703 Hero

Myszka Logitech G703 Hero to model gamingowy o bardzo wysokiej czułości. Jeśli chodzi o czas reakcji, producent deklaruje następujące parametry:

  • Format danych USB (16 bitów na oś)
  • Raportowanie położenia przez USB: 1000 Hz (1 ms)
  • Odświeżanie położenia w trybie bezprzewodowym: 1000 Hz (1 ms)
  • Technologia bezprzewodowa: własna, 2,4 GHz
  • Mikroprocesor: 32-bitowy ARM

W zestawie z myszą znajduje się również kabel do ładowania akumulatora. W przypadku opcji z podświetleniem żywotność wynosi 24 godziny, a przy jego braku – około 32 godzin. Całość jest estetyczna, o nowoczesnym designie, z gumowanymi bokami. W górnej części myszy znajduje się podświetlane logo, przyciski podstawowe, podświetlany scroll i przycisk do zmiany DPI. Przyciski funkcyjne znajdują się na prawej krawędzi myszy. Całość jest wygodna i solidna. Za pomocą oprogramowania użytkownik może zaprogramować wszystkie, poza przyciskami głównymi, klawisze, zaś te główne przyciski zamienić miejscami w razie potrzeby. Domyślna jest także funkcja sprawdzania stanu baterii, dzięki czemu nikt nie poczuje się zaskoczony nagłym wyczerpaniem, jak również dostosowanie podświetlenia czy dostrojenie urządzenia do typu wykorzystywanego podłoża.

 

Logitech G703 Hero to mysz komfortowa i dobrze prowadząca się, nie zmianiająca działania przy przełączaniu z trybu bezprzewodowego na przewodowy.

Logitech MX Ergo

To myszka nawiązująca do kategorii wymierającej. Logitech MX Ergo jest nowym wcieleniem modelu Logitech MX Master 2s, z tą różnicą, że umieszczona została na sztywnej podstawie, a na jej boku ulokowano charakterystyczną kulkę. Duża obudowa o przyjemnej fakturze poprawia komfort pracy i zapewnia wygodne podparcie dla całej ręki. Różnicę w ergonomii z pewnością odczują wielogodzinni użytkownicy. Jest to natomiast wersja, której obsługi trzeba się nauczyć, co może dla niektórych stanowić poważną barierę zwłaszcza na początku.

W przypadku pracy z trackballem, w odróżnieniu od działań przy tradycyjnej myszy, dłoń nie porusza się, a kursor wprawiany jest kciukiem operującym kulką. Palec wskazujący i środkowy w tym czasie spoczywają na  przyciskach myszy. Oprócz tego w MX Ergo znaleźć można kilka dodatkowych przycisków funkcjonalnych. Te zlokalizowane na lewym przycisku przyspieszają akcję cofania lub ponawiania, zaś przewijanie rolki myszy odsłania dodatkowe opcje. Podobnie jak w przypadku Logitech G703 Hero funkcje przycisków są konfigurowalne.

Podsumowanie

Który ze wspomnianych modeli: Logitech G703 czy Logitech MX Ergo jest lepszy? Recenzje użytkowników pokazują, że ten pierwszy model cechuje większa precyzja działań, szczególnie jeśli porównamy funkcjonowanie obu przy domyślnych ustawieniach CPI. Znacznie łatwiej G703 utrzymać również w czystości. Co przemawia za Logitech MX Ergo? Wydajność. Ustawiając urządzenie na biurku, o jego ładowaniu można zapomnieć nawet na 3 miesiące. Można podłączyć do niego dwa komputery i przełączać się pomiędzy bardzo płynnie. Ergonomia również jest nieporównywalna, co docenią osoby spędzające przy komputerze wiele godzin.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *