Najlepszy karykaturzysta na wesele i event

karykaturzysta na wesele event karykatury

Na pytanie o to kim jest karykaturzysta, każdy z nas jest w stanie odpowiedzieć poprawnie. Jednak prawie nikt nie wie, kim jest karykaturzysta eventowy i na czym polega jego praca. Właśnie nadarza się okazja, aby to zmienić.

Poniżej podpowiedzi przygotowane przez profesjonalnego karykaturzystę eventowego z Karykatury.com.

Karykaturzysta na firmowy event

Karykaturzyści eventowi nie pracują stacjonarnie, lecz do pracy dojeżdżają. Zdarza się, że ponad pół tysiąca kilometrów. Choć tak działają niektórzy, bo większość woli rysować karykatury na terenie swego województwa lub części Polski, albo tylko w swoim mieście i okolicach. Nie każdy lubi podróże i częste noclegi poza domem. Należy pamiętać, że firmowe eventy odbywają się w całej Polsce i często kończą się późno w nocy.

Szybki karykaturzysta na event

Jaki byłby idealny kandydat? Oczywiście tani; niestety taniość zawsze wiąże się z niską jakością usługi. Na pewno ma być solidny i doświadczony. Doświadczenie zdobywa się latami pracy i tysiącami stworzonych karykatur, więc najczęściej karykaturzysta jak wino – im starszy tym lepszy. Młody i doświadczony? – na pewno nie w tym fachu.

Talent każdy ma inny, najlepiej aby był największy – to też dla każdego oczywiste. Szalenie ważna jest szybkość rysowania. Karykaturzysta zapraszany jest nie to to, żeby zanudzić gości na evencie, ale żeby wszyscy dobrze się bawili. Przyjmijmy, że jedna karykatura powinna powstać maksymalnie w 5 minut. A ponieważ honorarium zwykle liczone jest od czasu pracy, tym którzy zatrudniają karykaturzystę zależy, aby wykonaną podobizną uszczęśliwił jak najwięcej uczestników eventu. Skoro podobną cenę zapłacisz za zrobienie pięciu, jak i za 25. karykatur w godzinę – lepiej zatrudnić tego naprawdę szybkiego. I dobrego. Wbrew pozorom, to się nie wyklucza.

Karykaturzysta na wesele

Karykaturzyści eventowi zapraszani są na wszelkie imprezy firmowe, targi i konferencje, ale też na imprezy prywatne, głównie wesela.

Wszystkie wymienione wyżej uwagi dotyczą też przypadków, gdy planujesz zatrudnienie karykaturzysty na wesele. Doświadczenie, solidność, szybkość rysowania i chęć przybycia, mimo tego, że do miejscowości w której organizowane jest wesele, karykaturzysta ma daleko.

Wspomniana szybkość rysowania jest ważna szczególnie wtedy, gdy organizujesz wesele na 100 i więcej osób. Wszyscy uczestnicy wesela winni mieć możliwość skorzystania z tej atrakcji. Ograniczanie czasu pracy (np. do 2-3 godzin) sprawi, że część gości wesela nie będzie zadowolona z faktu, że jest „gorszymi gośćmi”, bo nie mają szansy na karykturę.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *