Narożnik w Twoim domu

Narożnik

Salon to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Bywa, że jest połączony z aneksem kuchennym lub przedpokojem. Jest miejscem, w którym spędzasz najwięcej czasu, zarówno w gronie najbliższych, jak i nieco dalszych ludzi. Pokój dzienny to reprezentacyjne pomieszczenie, ale równie dobrze służy indywidualnym odpoczynkom, takim jak: drzemki podczas nieco nudniejszych filmów czy lektura ulubionej książki.

Najważniejszą częścią salonu jest niewątpliwie strefa wypoczynkowa. Składa się z kanapy wieloosobowej, sofy dwuosobowej, lub narożnika, a także z foteli i podnóżków ustawionych dookoła stolika kawowego. Aranżacja tej części nie jest jednak łatwą sprawą, zwłaszcza jeśli chodzi o mniejsze powierzchnie.

Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz, warto zastanowić się nad zakupem narożników. Narożniki najczęściej występują w wersji “litera L”, ich jeden bok jest krótszy, a drugi dłuższy. Do tego jedna ze stron wyposażona jest w oparcie i podłokietnik, a druga stanowi samo siedzisko.

Jak dopasować narożnik do wnętrza?

Narożnik nie musi być wielkim meblem, który ciężko dopasować do wnętrza. W sklepie meblowym https://www.meble.pl/meble/narozniki/ dostępne są różne narożniki, zarówno małe, wizualnie delikatne, jak i większe przeznaczone do sporych pomieszczeń. Narożnik to mebel, który świetnie sprawdza się w roli oddzielenia strefy relaksu od części salonu służącej do posiłków.

Przy takim wykorzystaniu tego mebla, warto wybrać model, który z tyłu wykończony jest w bardzo elegancki sposób, nie posiada szwów, złączeń, ani żadnych innych znaków, które wskazywałyby, że jest to tylna część narożnika. Prawdziwym crème de la crème w narożnikach jest model w kształcie litery “C”, który nie posiada kąta prostego między bokami.

Ten nietypowy kształt pozwala na ustawienie mebla na środku salonu z każdej strony prezentuje się bowiem znakomicie. Idealnie sprawdzi się we wnętrzu mieszkań osób, które marzą o tym, aby zaaranżować wnętrze swojego pokoju dziennego nieco łagodniej. Taki narożnik świetnie wyglądać będzie w towarzystwie okrągłego stolika kawowego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *