Nie tylko kawa. Co sprzedawać w kawiarni?

maszyny do bitej śmietany

Kawiarnie słyną ze swojego uniwersalnego klimatu, dzięki któremu każdy z gości czuje się tam swobodnie. Zadaniem właściciela jest zapewnienie klientom jak najlepszych warunków. Wygodne krzesła, nastrojowa muzyka i smaczna kawa to nie wszystko. Przed rozszerzeniem oferty własnej kawiarni warto przyjrzeć się gościom i ich potrzebom. Na tej podstawie będzie można w prosty sposób ustalić plan działania.

Co do kawy?

Moda na picie kawy na mieście wciąż rośnie. Mimo wszystko kawa dla wielu wciąż przybiera formę swoistego rytuału, przeżycia wartego odpowiedniej oprawy i celebracji. Nie tylko jej przyrządzanie, ale także sposób podania mają znaczenie. Pralinka dorzucona do zamówienia z pewnością wywoła uśmiech na twarzy gościa. Słodycze nie tylko świetnie komponują się z goryczą kawy, ale także pozwalają na dłuższe celebrowanie procesu jej picia.

Przy kawie i cieście spotkania biznesowe nabierają innego, bardziej przyjemnego wydźwięku. Dobrze jest więc w ofercie posiadać także desery, które będą świetnie smakować w połączeniu z kofeinowymi propozycjami, ale także solo. Do kawiarni przychodzą goście, którzy nieszczególnie przepadają za smakiem parzonych w niej napoi. Słodkie propozycje będą więc stanowić dla nich świetną alternatywę.

Propozycją, która świetnie sprawdzi się szczególnie w lecie, są lody. Ewentualnie kawy mrożone, będące połączeniem jednego i drugiego. Tego typu rozwiązanie przyciągnie klientów nawet w upalny dzień, kiedy to pragnienie pobudzenia się przy pomocy kofeiny schodzi na dalszy plan – dodaje pracownik firmy MK Komi, specjalizującej się w dystrybucji specjalistycznych sprzętów do kawiarni, cukierni oraz lodziarni.

Z kolei podawana w kawiarni kawa nie powinna być nudna. Obok tradycyjnych kaw coraz częściej w menu pojawiają się pozycje z bitą śmietaną, czekoladą, kolorową posypką lub syropem. Ciekawie podana kawa jest gwarancją reklamy na profilach społecznościowych – wielu ludzi, zwłaszcza młodych, właśnie w taki sposób poleca ulubione lokale. Dobrze więc zadbać o estetykę podania, która sprzeda się także w formie zdjęć.

Jakie sprzęty powinny znaleźć się w kawiarni?

Wśród podstawowych sprzętów niezbędnych w kawiarni, jest z całą pewnością dobrej jakości ekspres ciśnieniowy. Bez niego parzenie kawy będzie zbyt długotrwałym i mozolnym procesem. Urządzenia tego typu posiadają już możliwość jednoczesnego spieniania mleka, co przyśpiesza cały proces. Do bardziej wymyślnych kaw, tych z wykorzystaniem bitej śmietany, przydadzą się z pewnością maszyny do bitej śmietany. Dzięki temu przygotowywanie tego słodkiego dodatku będzie przebiegać szybko i sprawnie.

Pamiętając jednak o klientach, którzy nie przepadają za smakiem kawy, zatroszczyć się także o dystrybutor do napojów, sokowirówkę do robienia soków na świeżo i kostkarkę do lodu. Istotną rolę we wnętrzu każdej kawiarni odgrywają także witryny chłodnicze, które doskonale eksponują wyroby cukiernicze. Można w nich umieścić ciasta, kanapki, przekąski słodkie, jak i słone. Postawione na barze witryny będą przyciągać spojrzenia stojących w kolejce klientów, przekonując ich do dobrania kawałka któregoś ze specjałów do zamówienia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *