Co niezbędne dla niemowlaka?

śliniak

Kiedy w rodzinie ma pojawić się dziecko, nie tylko rodzice zastanawiają się, co powinni kupić, ale także dziadkowie i najbliższa rodzina. Co tak naprawdę jest niezbędne dla niemowlaka? Czy baldachim do łóżeczka i śliniak to must have w każdym domu, gdzie jest noworodek?

 

Przede wszystkim,  mierz siły na zamiary!

Zanim przyszli rodzice zaczną kupować hurtowo przedmioty przeznaczone dla niemowlaków, powinni razem usiąść i zastanowić się nad tym, czy naprawdę tego wszystkiego potrzebują? Istotne jest również sprawdzenie, czy ktoś w rodzinie nie ma już starszego dziecka, które niektórych rzeczy nie będzie potrzebować? Pamiętajmy, że przedmioty dla noworodków są bardzo drogie, dlatego nie należy wpaść w szał zakupowy, bo może okazać się, że wydaliśmy znacznie więcej, niż powinniśmy. Czy śliniak dla noworodka jest niezbędny, czy lepiej kupić go potem? Czy stosy pluszowych misiów to dobry pomysł? Przed zbędnymi zakupami uchroni nas lista zakupów!

 

Co powinno znaleźć się na liście zakupów?

Jeśli już zdecydujemy się na listę, zapiszmy na niej parę przedmiotów. Najważniejsze będzie zatem nosidełko dla dziecka, bez którego dziecko nie zostanie wypuszczone ze szpitala. Aby ograniczyć koszty, warto kupić je w zestawie z wózkiem. Poza nosidełkiem, powinniśmy kupić również łóżeczko. Najlepszym wyborem będzie klasyczne łóżeczko, w którym można regulować wysokość materaca, który również trzeba dokupić. Ponadto tetrowe i bawełniane pieluchy, jednorazowe pieluchy i produkty do pielęgnacji. Kupując produkty do pielęgnacji, pamiętajmy, że mają one mieć jak najprostszy skład, który z pewnością nie uczuli niemowlaka. Może się zatem okazać, że najdroższe produkty wcale nie mają najlepszego składu. Najlepiej będzie przeczytać w internecie, które składniki są niezbędne, by produkt był dobrej jakości. Ważna będzie także wanienka i mata do przewijania.

 

Zbędne przedmioty, których nie musimy kupować

Są przedmioty, które są nam absolutnie zbędne, ponieważ dziecko bez nich będzie rozwijać się prawidłowo, albo możemy zastąpić je spokojnie innymi przedmiotami, jak np. śliniak zastąpimy tetrową pieluchą. Oczywiście, możemy śliniak kupić, bo obecnie są one produkowane z takich materiałów, które możemy wytrzeć i nie musimy ich prać, ale pamiętajmy o tym, że jeśli kupimy go później, to też nic się nie stanie. Z kolei rzeczą, która jest kompletnie zbędna, jest baldachim nad łóżeczkiem – będzie on tylko zbierał kurz, a ponadto łóżeczka z baldachimami są niebotycznie drogie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *