Niezbędnik majsterkowicza – co warto mieć w garażu

Garaż jest idealnym miejscem do majsterkowania. Sprawdź, w jakie rzeczy go wyposażyć.

Nie musisz być mechanikiem samochodowym, ani wykwalifikowanym budowlańcem. Proste naprawy samochodu czy drobne domowe usterki, w większości przypadków jesteś w stanie wykonać sam. Nawet, gdy nie jesteś czegoś pewien, informacji na temat budowy czy zaradzeniu sobie z problemem, wystarczy poszukać w Sieci. Jednak bez niektórych narzędzi ani rusz. Sprawdź, co powinien zawierać Twój garażowy niezbędnik.

Dobrze zaplanuj powierzchnie

Kluczowym aspektem dobrego wyposażenia garażu są jego możliwości pomieszczenia wszystkich narzędzi. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych ściennych tablic, które mają możliwości przestawnych mocowań. Wówczas wszystkie narzędzia będzie można wygodnie podwiesić, nie tracąc na przestrzeni.

Nie warto oszczędzać

Jeśli dopiero zaczynasz kompletować zestaw narzędzi i akcesoriów, musisz wiedzieć na jakich rzeczach nie warto oszczędzać. Narzędzia, które kuszą niską ceną, zazwyczaj wykonane są z kiepskiej jakości materiału. Mimo, że mogą być używane rzadko, to i tak szybko ulegną zniszczeniu i staną się nieprzydatne. Jakość idzie w parze z funkcjonalnością. Na sklepowej półce możemy znaleźć kilka rodzajów np. kluczy francuskich. Oczywiście te najmniejsze są najtańsze. Zastanów się, czy rzeczywiście mały rozmiar będzie funkcjonalny.

Niezbędnik

Wiele sklepów swoją ofertą może nam pomóc w kompletnym wyposażeniu warsztatu, np.  MAGMA. Na sam początek dobrze jest się zaopatrzyć  w różne rodzaje wkrętaków (przynajmniej płaskich i krzyżowych) oraz kluczy nasadowych, bowiem połączenia gwintowe są bardzo często spotykane. Warto pamiętać o kombinerkach, szczypcach i pilnikach. Do odkręcania opon przyda się solidny klucz krzyżakowy, jak i dobry podnośnik. Bardzo dobry rozwiązaniem jest posiadanie klucza dynamometrycznego, który znacznie ułatwia pracę. Nie można zapominać o wszelkiego rodzaju klejach, taśmach czy opaskach zaciskowych. Warto mieć pod ręką ołówek, flamaster i mały notes do zapisywania. Przydatną rzeczą będzie także latarka diodowa, najlepiej zakładana na głowę. Ponadto, na pewno przyda się nam miarka zwijana, poziomica, kątownik stolarski i nożyk introligatorski. Dobrze jest mieć pod ręką papier ścierny, młotek i kilka pędzli. Jeśli zaś chodzi o narzędzia elektryczne to nie musimy się martwić, że poniesiemy wielkie koszty, po to, by kupić dobry sprzęt. Wiertarki czy lutownice z niższej półki będą dobrze spełniały swoje zadanie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *