Nowe możliwości w kampaniach PPC w 2016.

Koniec roku to zwykle czas licznych podsumowań, analiz i wyciągania wniosków. Również w biznesie to czas rozliczeń i dogłębnych analiz z podejmowanych działań i ich skuteczności.

Początek nowego roku to zwykle nowe możliwości biznesowe, nowe narzędzia i kanały docierania do klientów. Każdy kto chce by jego biznes nadążał za konkurencją musi być na bieżąco ze wszystkimi nowościami.

Jednym z prężniej rozwijających się narzędzi marketingowych jest system reklamowy Google AdWords. To właśnie kampanie Adwords umożliwiają reklamodawcy precyzyjnie docierać do swojej grupy docelowej i poszukiwać klientów spośród internautów na całym świecie.

W 2016 roku warte przetestowania będzie kilka nowych funkcjonalności systemu:

Dynamic Search Ads – dynamiczne reklamy w wyszukiwarce. Wyświetlają się automatycznie, na podstawie analizy zawartości witryny internetowej. Działania systemu podobne jest do mechanizmu organicznych wyników wyszukiwania. Reklamy wyświetlają się w wyszukiwarce po wpisaniu wybranego wyrażenia, jednak ich treść tworzona jest dynamicznie na podstawie strony www. Ich główną zaletą jest spora oszczędność czasu przy tworzeniu kampanii dla tak rozbudowanych stron i zawsze aktualny przekaz reklamowy, który dostosowywany jest do zmieniającej się treści witryny,

Dispay Select Keywords – automatyczne narzędzie, które umożliwia dotarcie do użytkowników przeglądających strony ściśle powiązane ze wskazanymi słowami kluczowymi. Reklamy wyświetlają się tylko tym użytkownikom, których algorytm uznał za rokujących na konwersję. Dla reklamodawcy to szansa na dotarcie do zupełnie nowej grupy potencjalnych klientów, którzy przeglądali inne witryny powiązane
z wybranymi słowami kluczowymi.

Odliczanie czasu w reklamie – daje możliwość pokazania klientowi w reklamie tekstowej ile czasu pozostało do końca promocji bądź do jakiegoś wydarzenia. Reklama aktualizuje się automatycznie i może wpływać na szybsze podjęcie decyzji zakupowej przez internautę.

Rozszerzenia informacji o witrynie – funkcja to umożliwia pokazanie w reklamie większej ilości informacji, na temat oferty reklamodawcy, zanim jeszcze internauta kliknie w reklamę, którą zobaczy w wyszukiwarce. Dla reklamodawcy oznacza to większy zwrot z inwestycji – dzięki większej trafności reklamy wzrośnie jej współczynnik klikalności

To tylko część nowych możliwości, z których reklamodawcy mogą korzystać od początku 2016 roku. Z pewnością będzie ich więcej.
Warto więc na bieżąco śledzić udostępniane przez Google nowości, chociażby po to by móc na bieżąco je testować i czynić swoje kampanie Adwords jeszcze lepszymi i bardziej konkurencyjnymi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *