Ochrona kostek i piszczeli w czasie treningów sportowych

ochraniacze kostek

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak duże znaczenie ma ochrona nóg podczas treningu czy uprawiania sportu. Dotyczy to szczególnie dyscyplin, w których dochodzi do kontaktu fizycznego z przeciwnikiem, a więc np. sztuk walki, ale też bardzo popularnej w naszym kraju piłki nożnej. Sporty kontaktowe związane są, niestety, z dużym ryzykiem kontuzji – zapobiegać im można zaopatrując się w takie akcesoria jak ochraniacze na kostki i na piszczele.

Ochrona nóg w sporcie – czemu jest ważna?

Każda dyscyplina sportu ma swoją specyfikę, inny jest rozkład obciążeń na poszczególne partie ciała zawodnika i inne rodzaje ryzyka. Warto też podkreślić, że konieczność zabezpieczania ciała w czasie treningów dotyczy nie tylko osób uprawiających sport zawodowo, ale też amatorów. Tym bardziej, że ze względu na mniejsze umiejętności czy doświadczenie w danej dziedzinie mogą oni bardziej być bardziej narażeni na występowanie urazów, nawet poważnych. O należytej ochronie nóg pamiętać należy przy uprawnianiu takich dyscyplin jak: sporty walki, narciarstwo, jazda na rowerze, piłka nożna, snowboard. Na rynku dostępne są dziś solidne, perfekcyjnie wykonane ochraniacze kostek, goleni czy kolan w różnych ciekawych wizualnie wzorach do wyboru.

Ochraniacze na kostki

Akcesoria te zapobiegają kontuzjom nóg i urazom stawu skokowego podczas uprawiania sportów kontaktowych. Warto pamiętać o ich noszeniu podczas treningów i zawodów. Zawodnicy poszukujący niezawodnej ochrony mogą nabyć ochraniacze kostek posiadające potrójną wyściółkę, która gwarantuje wysoki poziom zabezpieczenia przed urazem np. w boksie. Dostępne modele ochraniaczy w różnych wzorach i kolorach do wyboru spełnią oczekiwania zarówno panów, jak i pań uprawiających sport.

Ochraniacze na piszczele

Ochraniacze na piszczele i stopy zawodnika służą zabezpieczeniu nóg przed urazami w sportach, w których mamy do czynienia z kopnięciami. Dobre ochraniacze muszą być trwałe i solidnie wykonane, np. w sklepie internetowym Leone nabędziemy takie produkty sygnowane przez znaną włoską markę, wyposażone w specjalne wzmocnienia i amortyzującą uderzenia piankę. Ich starannie dopracowana konstrukcja sprawia, że są lekkie i zarazem odporne na odkształcenia. Dzięki dostępnym różnym wersjom kolorystycznym można bez problemu dobrać takie ochraniacze do innych elementów stroju sportowego. Tańszą alternatywą, przeznaczoną dla bezpieczniejszych rodzajów aktywności, są cieńsze i bardziej elastyczne ochraniacze, wykonane z bawełny i poliestru. Produkty z tej kategorii dostępne są zwykle w popularnych rozmiarach: S, M, L.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *