Jak odpowiednio dbać o koła samochodu?

Koła to jeden z ważniejszych elementów samochodu. Bez odpowiedniej pielęgnacji szybko się niszczą i nie trudno o wypadek. Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, dlatego należy odpowiednio zadbać o koła swojego samochodu używając do tego odpowiednich środków do czyszczenia i konserwacji opon oraz felg. Sprawdź, jak w prosty sposób zadbać o koła samochodu używając najlepszych produktów za rozsądną cenę.

Wymiana kół – opony zimowe i opony letnie

Regularna wymiana kół jest koniecznością jeśli chcemy być bezpieczni na drodze. Koła należy wymieniać okresowo. Opony letnie nie nadają się na zimę i odwrotnie – zimowe nie sprawdzą się dobrze w wysokich temperaturach. Wiele osób decyduje się na samodzielny montaż opon, chociaż jeśli skorzystamy z usług warsztatu samochodowego, to możemy mieć pewność, że koła będą odpowiednio wyważone, nie będą zużywać się w zbyt szybkim tempie, a ich praca będzie przebiegała sprawnie i przede wszystkim poprawnie. Ogromnie ważnym elementem przy montowaniu opon jest właściwy kąt nachylenia, dlatego jeśli nie masz pewności czy potrafisz poprawnie zmienić koło w swoim samochodzie, udaj sie do specjalisty. Pamiętajmy również o regularnym kontrolowaniu ciśnienia powietrza w oponach oraz mierzeniu głębokości bieżnika.

Pielęgnacja kół tylko przeznaczonymi do tego preparatami

Opony narażone są na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe warunki atmosferyczne zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Pielęgnacja opon jest ważna nie tylko dlatego, że pozwala naszym oponom pięknie prezentować się na ulicy, ale również ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zastosowanie preparatów przeznaczonych do gumy opon zwiększa jej wytrzymałość i odporność na wszelkie warunki pogodowe, a także pozwala bardzo dobrze ją wyczyścić. Guma jest zabezpieczona przed pęknięciami i staje się bardziej elastyczna. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków do konserwacji opona nie wyblaknie i nie zmatowieje. Utrzymanie opon w dobrej kondycji jest podstawą każdego szanującego się kierowcy.

Pielęgnacja felg za pomocą odpowiednich preparatów

Czyste felgi od razu rzucają się w oczy. Z felgami jest jak z butami, po których oceniamy właściciela i wyrabiamy sobie na jego temat jakąś opinię. Powinniśmy zatem odpowiednio zadbać o wygląd felg swojego samochodu – by wyglądały zjawiskowo przez cały rok. Z pomocą przychodzą odpowiednie do tego środki chemiczne, które rozpuszczają zanieczyszczenia i zapewniają felgom odpowiedni błysk przyciągający spojrzenie. Dobre preparaty do czyszczenia felg mogą usunąć nawet najsilniejsze zanieczyszczenia drogowe, ślady płynu hamulcowego i ślady po gumie. Odpowiednie środki, których możemy użyć w zaciszu własnego domu (w tym przypadku garażu) nie są drogie. Ponosimy tylko niewielkie koszty w imię efektownego wyglądu swojego pojazdu. Należy wyposażyć się w środki do czyszczenia felg lakierowanych bądź nie, w zależności od tego, które z nich posiada nasz pojazd. Należy również ściśle przestrzegać instrukcji znajdującej się na opakowaniu produktu do czyszczenia, gdyż nie stosowanie się do tych zaleceń może wpłynąć niekorzystnie na stan kół.
Dobierz odpowiedni preparat do pielęgnacji i konserwacji opon oraz czyszczenia felg w sklepie wajbex.pl – zadbaj o wygląd swojego samochodu i zapewnij sobie bezpieczeństwo na drodze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *