Pampersy dla noworodka – jak wybrać te idealne?

Pampersy

Rodzice mają dzisiaj do wyboru wiele marek i rodzajów pieluszek dla noworodków. Na co warto się zdecydować?

Pieluszki dla noworodka – jednorazowe czy wielorazowe?

Pieluszki przeznaczone dla noworodka można kupić dzisiaj w dwóch wariantach – jako jednorazowe i wielorazowe. Jakie wybrać?

Większość rodziców decyduje się na pieluszki jednorazowe, ponieważ są wygodniejsze w użytkowaniu. Po zastosowaniu wystarczy je wyrzucić.

Część wybiera jednak pieluszki wielorazowe, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Najpopularniejsze to te składające się z wymiennego wkładu do prania oraz z otulacza z tkaniny.

Jakie pampersy dla noworodka kupić?

Przy wyborze jednorazowych pieluszek warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jakie pampersy dla noworodka warto wybrać?

– Rozmiar pieluszek – powinny być dopasowane do wagi dziecka. Najczęściej u noworodków stosowane są pieluszki 2-5 kg, których rozmiar oznaczony jest numerem 1. Dostępne są też pampersy dla wcześniaków.
– Budowa pieluszek – powinny być dopasowane, ale elastyczne, by zapewnić odpowiednią szczelność. Gdy dziecko nadal ma kikut pępowiny, można wybrać pieluszki z wycięciem na pępek.
– Materiał pieluszek – powinien być miękki, oddychający, aby nie powodować podrażnień skórnych.
– Rzepy w pieluszkach – najlepiej, aby można było je otwierać i zamykać, ponieważ wtedy lepiej dopasuje się pieluszkę do dziecka.

Czy można otrzymać darmowe pampersy?

Dobrym sposobem, aby wybrać odpowiednie pampersy bez wydawania dużej kwoty na ich zakup, jest skorzystanie z darmowych próbek. Komu należą się darmowe pampersy?

Aby je otrzymać, należy zwykle zarejestrować się na stronie internetowej producenta, a następnie podać swoje dane i adres, na który będzie wysłana paczka z próbkami. Można w ten sposób otrzymać pieluszki różnych producentów, by łatwiej wybrać te najlepsze.

W przypadku dzieci z określonymi schorzeniami i niepełnosprawnościami wydawane są również pieluchy na recepte z refundacją przez NFZ. Można je zakupić po uzyskaniu zlecenia na wyroby medyczne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *