Jaki parawan nawannowy wybrać?

parawan nawannowy

Osoby, które posiadają małą łazienkę doskonale wiedzą, że każdy skrawek wolnej przestrzeni jest na wagę złota. To właśnie dlatego wanny z prysznicem cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To modele 2in1, które charakteryzują się podwyższoną funkcjonalnością oraz wygodą eksploatacji. Ważne jest jednak to, aby znaleźć model wysokiej klasy, który niezawodnie posłuży przez długi czas. Parawan nawannowy może znajdować się w zestawie lub możemy zakupić go na własną rękę.

Parawan dwuczęściowy

Parawany nawannowe dwuczęściowe są wyjątkowo popularne. Uchodzą one za praktyczne i uniwersalne. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość przystosowania do indywidualnych potrzeb. W sklepach internetowych kupisz dobre parawany nawannowe, które nie będą kosztować majątku. Ograniczony budżet nie stanowi więc dużego problemu. Opisywany typ konstrukcji nie jest zbyt skomplikowany. W dużej mierze przypomina on tradycyjną kabinę prysznicową. Jedna część jest nieruchoma, a druga przesuwna.

Wybierając model dwuczęściowy należy pamiętać o tym, że najważniejsza jest płynność działania. Konstrukcja nie może się zacinać, gdyż negatywnie wpłynie to na komfort użytkownika.

Parawan jednoskrzydłowy

Parawany jednoskrzydłowe dedykowane są przede wszystkim niewielkim wannom, które nie potrzebują pełnej zabudowy. Panel ochronny może znajdować się w dowolnym miejscu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ulokować go na środku. Zazwyczaj skrzydło otwiera się w dowolnym kierunku, czyli w lewo oraz prawo. Wszystko zależy jednak od specyfikacji wybranego modelu.

Modele jednoskrzydłowe wymagają pewnej ostrożności podczas kąpieli. Ryzyko rozchlapania wody jest tutaj wyższe, niż w przypadku pełnej zabudowy. Nie jest to raczej dobra opcja dla tych, którzy posiadają dzieci.

Parawany składane

Modele składane często składają się z dwóch lub trzech segmentów. Można jednak spotkać się z modelami podzielonymi na większą liczbę części. Sprawdzają się one w przypadku dużych wanien, czy też takich, które posiadają nieregularny kształt. Parawany składane zapewniają wysoki komfort użytkowania – bez większych trudności możemy złożyć oraz rozłożyć wybrane segmenty.

Opisywany typ parawanu składa się na różne sposoby. Zazwyczaj zawija się segmenty do wnętrza. Można również spotkać się z konstrukcją, która przypomina harmonijkę. Wybór jest kwestią bardzo indywidualną.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *