Pobyt w górskim hotelu. Kiedy najlepiej dokonać rezerwacji?

Borowy Dwór

Marzysz o błogim wypoczynku w górach, ale nie masz dużego doświadczenia w organizacji takich wyjazdów? Nie chcesz spędzić urlopu w zatłoczonym hostelu, a jednocześnie zależy ci na możliwie niedrogim noclegu? Pobyt apartamencie o wysokim standardzie wcale nie musi być kosztowny. Jeśli dokonasz rezerwacji we właściwym momencie, udany wyjazd może okazać się też tani.

Z nadejściem zimy miano najważniejszego rejonu na turystycznej mapie Polski otrzymują Tatry. Nie bez powodu Zakopane nazywamy naszą zimową stolicą. Wraz z pierwszym śniegiem ulice okolicznych miejscowości zapełniają się turystami z kraju i zagranicy, jednocześnie ceny noclegów idą mocno w górę. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie nie będziesz mógł zatrzymać się w dobrym hotelu za niewielkie pieniądze.

Kiedy rezerwować hotel w górach na pobyt w sezonie?

Najlepszym sposobem na rezerwację pokoju lub apartamentu w niższej cenie jest działanie z dużym wyprzedzeniem. Większość hoteli ma co prawda z góry ustalone cenniki na poszczególne miesiące, jednak decydując się na wyjazd z dnia na dzień, będziesz miał duży problem ze znalezieniem dobrego noclegu. W tym czasie hotele są zwykle mocno obłożone, co skłania niektóre ośrodki do dodatkowego windowania cen. Zatem podstawowa zasada brzmi – rezerwuj możliwie jak najwcześniej.

Jeżeli do wyjazdu w góry nie skłania cię chęć szusowania po stokach, ale po prostu zamiłowanie do piękna tutejszej przyrody albo możliwość relaksu w miejscowych termach, weź pod uwagę spędzenie w Tatrach świąt lub sylwestra. Niektóre hotele przygotowują dla gości specjalne pakiety właśnie na ten czas. Borowy Dwór w Szaflarach w ramach pakietu Boże Narodzenie zapewnia gościom nie tylko noclegi z wyżywieniem, ale też moc dodatkowych atrakcji, łącznie z wystawną kolacją wigilijną i kuligiem, a wszystko to w promocyjnej cenie. A może kusi cię Sylwester SPA? To też jest w zasięgu twoich możliwości. Jednak ostrzegamy – z rezerwacją takich pobytów trzeba się spieszyć. Oferty świąteczne i sylwestrowe pojawiają się już na początku jesieni i wyprzedają się bardzo szybko.

Rezerwujemy hotel w Tatrach poza sezonem

Do poszukiwania noclegów na Podhalu poza wysokim sezonem możesz podejść z większym spokojem – w tym okresie dostępność noclegów jest większa, a ceny niższe. Jednak i w tym przypadku nie warto rezygnować z poszukiwania dodatkowych oszczędności. Sprawdź na stornie hotelu promocje dostępne w różnych terminach. Może okazać się, że przesunięcie lub wydłużenie pobytu o dzień czy dwa pozwoli ci mocno obniżyć cenę za pokój, a w efekcie za nocleg w luksusowym hotelu zapłacisz tyle samo, co za krótszy pobyt w pensjonacie o niższym standardzie. Jeśli chodzi o sam termin dokonania rezerwacji, przypominamy pierwszą zasadę – im wcześniej, tym lepiej.

Rezerwacji noclegu zwykle można dokonywać drogą mailową lub telefoniczną, przy czym ta druga opcja wydaje się rozsądniejsza. Rozmawiając z pracownikiem hotelu, możesz przy okazji zapytać o ewentualne dodatkowe zniżki czy pakiety, które mają pojawić się w najbliższym czasie. Pamiętaj też o potwierdzeniu, które polega na wniesieniu tzw. zadatku w terminie określonym przez regulamin hotelu. Jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem, a nie jesteś jeszcze w 100% pewien, czy uda ci się wyjechać dokładnie w wyznaczonym terminie, wybierz hotel, który daje możliwość darmowej zmiany terminu pobytu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *