Jaki pomysł na dekoracje okienne w jadalni?

jadalnia

Jadalnia jest miejscem, w którym spotykamy się przy stole z rodziną i ze znajomymi, jest to swoiste serce naszego domu, miejsce wyjątkowe. Takim też wyjątkowym designem powinno wyróżniać się całe to pomieszczenie. Poczynając od stołów i krzeseł, poprzez panele i dekoracje ścienne, a na firanach czy karniszach sufitowych kończąc.

Myśl pierwsza: postawmy na klasyczne firanki i zasłony

Klasyka ma swój nieodparty urok, któż z nas bowiem nie pamięta ozdobnych zasłon z żakardu czy lnianych firanek w babcinym salonie? Podobnie i dziś możemy sięgnąć po te dekoracje okienne do jadalni, lecz jednocześnie do wyboru mamy i inne tkaniny, równie piękne, a o ciekawych funkcjach. Ot, choćby planując oglądanie telewizji, warto rozważyć zakup przyciemniających zasłon dimout. Oczywiście, nie zawsze uda się nam kupić je w odpowiednim rozmiarze, ale jest wiele firm, które uszyją nam zasłony na potrzebny wymiar, np. te z wrocławskiej pracowni zasłon i firan Małgorzata. Podobnie rzecz ma się i z firanami, rozsądniejsze wydaje się zamówienie ich, nie zaś zakup tego, co akurat będzie dostępne, godząc się na jakiś wzór, typ czy wymiar!

Myśl druga: a może rolety czy zasłony panelowe?

Zyskującymi na popularności dekoracjami okien są również rolety rzymskie oraz rolety zwijane, a także i zasłony panelowe. Te ostatnie szczególnie ładnie prezentują się we wnętrzach inspirowanych klimatami azjatyckimi. Natomiast rolety zwijane, czyli tak zwane roletki klasyczne, są dedykowane do projektów nieco bardziej oszczędnych w dekoracjach. Przeciwieństwem ich będą rolety rzymskie, np. takie, a w szczególności rolety rzymskie duo, czyli takie składające się nie z jednej, a z dwóch warstw ozdobnej tkaniny.

Coś dla leniwych, lub trochę wygody, czyli automatyka okienna

Automatyczne systemy zaciemniające to zarówno karnisze elektryczne, jak i automatyczne rolety okienne. Te pierwsze są jednak popularniejsze. Najczęściej można napotkać, np. taki, karnisz elektryczny z dużymi zasłonami, a więc mowa tu oczywiście o kotarach hotelowych, gdyż to właśnie w takich miejscach wygoda i elegancja, za sprawą maskownic do szyn karniszowych, jest priorytetem. Jeszcze niedawno to była prawda, dziś jednak możemy dostrzec karnisze elektryczne także w domach osób prywatnych!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *