Porcelanowe serwisy do kawy i herbaty – elegancja i styl w prostej formie

porcelanowy serwis

Kiedy przychodzą do nas goście, to jednym z pierwszych pytań, jakie im zadajemy jest pytanie o to, czego się napiją – kawy, czy herbaty. Bez względu na wybraną odpowiedź, staramy się być jak najbardziej gościnni i dbamy o to, by nasi goście czuli się u nas jak najlepiej. Nie da się ukryć, że nie ma lepszego sposobu na wyrażenie swojego szacunku, niż podanie kawy i herbaty w pięknej porcelanie. Radzimy, jaki serwis porcelanowy do kawy i herbaty wybrać.

Dlaczego warto posiadać porcelanowy serwis do kawy i herbaty?

Kawa i herbata to napoje, które każdy (lub prawie każdy) z nas pije codziennie. Wiele osób lubi umilać sobie tę czynność poprzez podawanie napojów w ładnych kubkach i filiżankach. Ci, którzy szczególną wagę przywiązują do estetyki podawania kawy i herbaty, często decydują się na zakup serwisu z porcelany, który przeznaczają na bardziej odświętne okazje.

Kubki i filiżanki do kawy lub herbaty używane na co dzień, nawet jeśli są bardzo ładne i utrzymane w dobrym stanie, lepiej zostawić dla siebie i domowników. W dobrym tonie jest posiadanie osobnego serwisu dla gości, najlepiej porcelanowego, który jest kwintesencją elegancji i stylu – radzi nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Porcelana24.pl.”

Jaki serwis z porcelany wybrać?

W sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, znaleźć można różne rodzaje porcelanowych serwisów do kawy i herbaty, dlatego wybór tego jednego, spełniającego wasze wymagania, może być dość trudny. Aby ułatwić cały proces poszukiwania i podejmowania decyzji, warto na wstępie znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

  • jak duży serwis jest nam potrzebny? – z reguły warto decydować się na serwis ze stosunkowo dużą ilością elementów, szczególnie jeśli ma być on przeznaczony na wyjątkowe okazje; dzięki zapasowi pięknych, porcelanowych filiżanek, będziecie mogli podejmować dowolną ilość gości; za optymalną liczbę uważa się zestaw 12 filiżanek,
  • czy potrzebne są spodki do filiżanek? – odpowiedź jest jednoznaczna: oczywiście, że tak! Spodki są zarówno eleganckie, jak i praktyczne (służą przede wszystkim do tego, aby odkładać na nie gorące filiżanki, dzięki czemu nie zniszczą wam one stołu; ponadto, można na nie odłożyć ciastko lub torebkę po zaparzonej herbacie),
  • czy potrzebna są nam małe talerzyki? – tak , można na nie odłożyć ciastko,
  • czy potrzebny jest dzbanek? – choć nie jest on elementem niezbędnym, to jednak nie da się ukryć, że niezwykle przydatnym: to w nim można podać ciepły napój dla wszystkich gości (rozwiązanie to znacznie ułatwi proces podawania herbaty dla dużej ilości osób),
  • jakie dodatkowe elementy są najbardziej przydatne? – poza wyżej wymienionymi, porcelanowy serwis do kawy i herbaty powinien także zawierać mały dzbanuszek do mleka i cukierniczkę.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *