Pośrednik nieruchomości – 5 sytuacji, gdy warto go wybrać!

Pośrednik nieruchomości

Nie wiesz, czy korzystać z biura nieruchomości? W takim przypadku poznaj 5 sytuacji, w których warto zdecydować się na jego pomoc!

Kiedy skorzystać z obsługi biura nieruchomości?

W firmach funkcjonujących jako biuro nieruchomości można otrzymać pomoc w każdej sytuacji – gdy planowany jest wynajem, najem, zakup czy sprzedaż nieruchomości.

Oto 5 sytuacji, gdy warto zdecydować się na pomoc pośrednika w obrocie nieruchomościami:
1. Brak czasu – nie każdy ma czas na zajęcie się sprzedażą, dlatego pomoc biura pozwoli wtedy na jego zaoszczędzenie i skupienie się na własnych zajęciach.
2. Odległość od nieruchomości – gdy właściciel nieruchomości mieszka z dala od niej, może przekazać sprawy związane z transakcją pośrednikowi. Wtedy nie musi za każdym razem przyjeżdżać na miejsce.
3. Niedostateczna wiedza – chociaż transakcje nieruchomości nie są bardzo trudne, to jednak pomoc biura może okazać się nieoceniona, by wszystko przebiegło zgodnie z przepisami.
4. Wiele nieruchomości – właściciele wielu nieruchomości często korzystają z pomocy biura, które może wtedy fachowo zająć się każdą z nich.
5. Problematyczna nieruchomość – gdy nieruchomość na sprzedaż jest problematyczna, biuro może łatwiej znaleźć wtedy kupującego.

Biuro nieruchomości – ile kosztuje jego obsługa?

Za swoją obsługę agencja nieruchomości Katowice pobiera najczęściej opłatę wynoszącą od około 1 do 3 proc. przy sprzedaży nieruchomości. W przypadku najmu koszty wynoszą zwykle do 10 proc.

Dokładne informacje o kosztach można znaleźć na stronach biur lub uzyskać je telefonicznie albo e-mailowo.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *