Pranie tapicerki meblowej Warszawa i okolice

Pranie tapicerki meblowej

Pranie i czyszczenie mebli starych, pobrudzonych lub po prostu odświeżenie swojej kanapy, narożnika, sofy, wersalki, krzeseł, puf lub innego mebla pokrytego poszyciem materiałowym.

Ręczne czyszczenie obić tkanin nie zawsze przynosi zamierzony efekt i może prowadzić do przemoczenia mebla, rozmazanie brudu, pozostawienie chemii w materiale i widoczne później zacieki. Metoda ekstrakcyjne w tego rodzaju materiałach świetnie się sprawdza, gdyż pozwala na odessanie brudu z tkaniny na meblu i pozostawia lekko wilgotny materiał.

Neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu, przykre zapachy spowodowane przez gnicie, rozkładem organicznym, wymiocinami, fermentacji, mocz (urynę), odchodami, spalenizny, dymem papierosowym, chemikaliami i podobnymi zjawiskami znajdującymi się na naszych pozbywanie się trudnych zabrudzeń.

Pranie alcantary Warszawa.

Tkanina z ultra cienkich włókien , przypominająca trochę zamszową skórę, ale wykonana z poliestru. Pochodząca z Japonii, obecnie produkowane najczęściej na terenie Włoch.

To tkanina trwała pod warunkiem jej stałej konserwacji. Należy czyścić wilgotną ściereczką. Najważniejsza  jest szybka reakcja po wylaniu czegoś brudzącego. Jak czyścić? Zdradzę jak to robię sam.

Przede wszystkim nie można dopuścić do przemoczenia materiału, później schnie dosyć długo i może powodować odkształcenia i zacieki w miejscu przemoczenia. Najlepiej stosować sprawdzoną chemię firmy karcher z technologią iCapsol. Daje to możliwość prania materiału bez konieczności płukania go i co za tym idzie za mocnego namoczenia. Lekko zmoczony materiał  metodą ekstrakcyjną, należy odsysać najlepiej zrobić to podwójnie lub potrójnie żeby odessać jak największą ilość wody.

Alcantary nie należy prać w gorącej wodzie. Rozpuszczamy chemię w gorącej wodzie i później dolewam zimnej. Temperatura na metkach z alcantary to przeważnie do 30-40 stopni. Lepiej nie próbować w gorącej wodzie czyścić, bo więcej niż pewne że materiał na meblu ulegnie odkształceniu (pościąga się, powygina, porobią się fałdy). Ciężko przy takiej temperaturze wyprać trudne i trwałe zabrudzenia (dla tego najważniejsza szybka reakcja). Dlatego przy mocnych zabrudzenia używam odplamiacza w spreju. Trzeba pamiętać żeby wypłukać w miejscu używania odplamiacza. Najczęściej są to podłokietniki, brzegi mebli, oparcia, sam dół pod siedziskiem.

Jeżeli chcesz to przyjedziemy i zrobimy to za Ciebie. Pranie tapicerki meblowej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *