Profesjonalna szkoła jazdy kluczem do sukcesu na drodze

szkoła jazdy

W dzisiejszych czasach, prawo jazdy to jeden z najważniejszych dokumentów, który powinien posiadać każdy dorosły obywatel, ponieważ umożliwia ono prowadzenie pojazdów mechanicznych, co jest niezwykle przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Posiadanie prawa jazdy daje nam przede wszystkim swobodę przemieszczania się bez pomocy innych osób lub transportu publicznego, co daje większą niezależność i niejednokrotnie skraca czas dojazdu. W przypadku chęci podjęcia zatrudnienia jako kierowca międzynarodowy, w firmach transportowych lub kurierskich stanowi podstawę przyjęcia do pracy w danym przedsiębiorstwie. Jednak bez względu na to czy potrzebujesz dokumentu prawa jazdy do celów zawodowych czy do celów prywatnych, aby zdobyć prawo jazdy, konieczne jest ukończenie odpowiedniego kursu w szkole jazdy, która przygotuje Cię do zdania egzaminu państwowego.

 

Jakie kryteria powinna spełniać dobra szkoła jazdy?

Przede wszystkim zanim zapiszesz się do pierwszej lepszej szkoły jazdy sprawdź opinie innych kursantów, którzy już odbyli kursy w danym ośrodku szkoleniowym. Zaczerpnij szczegółowych informacji na temat zatrudnionych instruktorów w danej szkole jazdy, czy posiadają uprawnienia egzaminatorskie, jest to bardzo kluczowe ponieważ oni doskonale wiedzą jak odbywa się sam egzamin na prawo jazdy i na co jest zwracana szczególna uwaga podczas egzaminu. Instruktor w szkole jazdy oprócz doskonałej wiedzy za zakresu prawa ruchu drogowego, powinien wykazywać się ogromną cierpliwością i wysoką kulturą osobistą, jeśli zaważysz w Twoim przypadku ma do Ciebie lub do prowadzonych zajęć stosunek lekceważący poproś o jego zmianę i przydzielenie Ci innego. Podczas nauki jazdy każdy kursant powinien czuć się komfortowo i  przyswajać niezbędną wiedze bez nie potrzebnych nerwów. Samo wyjechanie na drogę w przypadku, gdy nie miało się do czynienia z prowadzeniem danego pojazdu samo sobie jest niezwykle stresujące.

Kolejnym ważnym aspektem jest zapoznanie się z pojazdami jakimi dysponuje dany ośrodek szkolenia kierowców. Pojazdy powinny być sprawne technicznie,  zadbane wizualnie oraz najbardziej istotna kwestia, marki pojazdów powinny pokrywać się z tymi, które będą na egzaminie państwowym w Word. Dodatkowo upewnij się, że jeżeli ilość wyjeżdżonych godzin zarówno na placu manewrowym jaki i po drogach publicznych jest z jakiegoś powodu stanie się nie wystarczająca, będziesz mógł skorzystać z jazd dodatkowych w korzystnych dla Ciebie dniach i godzinach.

Ponadto zwróć uwagę czy dana szkoła jazdy oferuje zajęcia teoretyczne w trybie stacjonarnym lub online oraz czy oferuję badania lekarskie wykonywane przez uprawnionego lekarza na miejscu, ponieważ pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu.

 

Od teorii do praktyki, czyli przebieg zajęć podczas kursu

Zacięcia teoretyczne – powinny odbywać się efektywnie w pełnym wymiarze godzinowym do wyboru w trybie stacjonarnym lub online. Podczas których kursant zapoznaje się z obowiązkami i prawami kierowcy. Zajęcia mają formę wykładów oraz ćwiczeń, które umożliwiają poznanie zasad poruszania pojazdami w ruchu drogowym. Profesjonalni wykładowcy mają opanowane do perfekcji skuteczne metody przekazywania wiedzy teoretycznej, dzięki którym opanujesz wszystkie zadania egzaminacyjne.

Zajęcia praktyczne – w pierwszej kolejności rozpoczynają się od dokładnego zapoznania się z pojazdem w którym będziemy przygotowywani do egzaminu w ramach szkolenia. Pierwsze zajęcia odbywają się na placu manewrowym, gdzie pod okiem instruktora poznasz podstawy uruchamiania pojazdu, zmiany biegów, ustawień lusterek, fotela itd. Po oswojeniu się pojazdem instruktor pokaże Ci prawidłowe metody różnych metod parkowania, jazdy po łuku, które będą wykonywane również podczas egzaminu państwowego na prawdo jazdy. Po przećwiczeniu placu manewrowego, jeżeli instruktor uzna, ze poziom Twojej wiedzy jest wystarczający zdobędziesz pierwsze doświadczenia na prowadzeniu pojazdu w ruchu miejskim. Jazda po mieście jest najlepszą metoda poznania przepisów ruchu drogowego i stosowania się do nich, a zdobyta wcześniej wiedza teoretyczna jest podstawą do prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym.

 

Egzaminy wewnętrzne w ośrodku szkoleniowym

Egzaminy wewnętrzne odbywają się zgodnie z obowiązującymi zasadami jakie panują na egzaminach państwowych w Word. W egzaminach teoretycznych wykorzystywana jest ta sama baza 32 pytań podzielonych na część podstawową i specjalistyczną. Dzięki możliwości odbycia takich egzaminów, instruktorzy są w stanie sprawdzić poziom przekazanej wiedzy lub ewentualnie wskazać, które elementy powinny zostać poprawione, aby poprawnie przygotować kursanta do egzaminu państwowego. Egzamin praktyczny instruktor przeprowadza wypełniając kartę przebiegu egzaminu, która wygląda podobnie do tej używanej przez egzaminatorów w Word. Tego rodzaju egzamin wewnętrzny pozwala na doskonałe przygotowanie kursanta do prawidłowego wykonywania zadań na placu manewrowym oraz podczas ruchu drogowego.

Podsumowując wybór szkoły jazdy wcale nie jest taki prosty, obecnie na rynku istnieje bardzo dużo ośrodków szkoleniowych oferujących kursy na prawo jazdy.  Niefortunny lub zły wybór może doprowadzić do niepotrzebnego stresu i nerwów zarówno podczas samego przebiegu kursu jak i nieudanych podejść do egzaminów państwowych. Dlatego warto wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione ważne czynniki i nie kierować się koniecznie ceną, ważna jest atmosfera jaka panuje w szkole, profesjonalna kadra instruktorów i ich profesjonalne podejście do każdego kursanta. Wybierz mądrze i zdaj egzaminy państwowe za pierwszym razem. Nasza szkoła jazdy oferuje profesjonalne kursy i szkolenia kierowców w miłej i przyjaznej atmosferze, więcej na naszej stronie https://www.szkolajazdykoronamm.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *