Przydatne urządzenia do obróbki betonu. Co wybrać?

szlifierki do betonu

Obróbka betonu nie jest łatwa i wymaga użycia odpowiednich narzędzi, aby osiągnąć zamierzane rezultaty.

Moda na beton sprawiła, że stał się on współcześnie elementem wystroju. Jakie narzędzia są przydatne do jego obróbki?

Przydatne urządzenia do obróbki betonu. Co wybrać?

Coraz częściej spotykamy betonowe podłogi czy stropy nie pokryte dodatkowymi warstwami wykończeniowymi. Beton stał się ozdobą samą w sobie. Surowość tego materiału sprawia, że wpisuje się on idealnie we wnętrza industrialne i designerskie nowoczesne przestrzenie. Warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze narzędzi do szlifowania powierzchni betonowych. Nie każda szlifierka do betonu poradzi sobie na większych powierzchniach. Jeśli czeka nas dużo pracy przy obróbce betonu, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt, który nam to zadanie ułatwi.

Na rynku dostępne są różne szlifierki do betonu. Różnią się one przede wszystkim mocą. We wszystkich urządzeniach elektrycznych jest ona kluczowa, ale w przypadku szlifierek przeznaczonych do betonu decyduje o jakości pracy. Jeśli chcemy uzyskać najlepsze efekty warto zerknąć na szlifierki planetarne. Mają one większą moc niż klasyczne, często dużo powyżej 1,4 kW. Różnice w szlifierkach to także wielkość stopy. Przy wyborze należy uwzględnić wielkość powierzchni, na której zamierzamy ją używać. Praca z betonem nie należy do przyjemnych głównie z uwagi na pył. Przyda nam się system odsysania pyłu. Do wyboru mamy szlifierki podłogowe i ręczne. Wszystko zależy od rodzaju powierzchni, którą zamierzamy szlifować. Nie zawsze pracować będziemy na poziomych powierzchniach. Decydując się na zakup lub wypożyczenie szlifierki do betonu musimy pamiętać o tarczy szlifierskiej. Trzeba wybrać te porządniejsze, aby nie zawiodły nas w trakcie pracy.

W obróbce betonu przydatne są także odkurzacze przemysłowe. Poradzą one sobie z dużą ilością pyłu. Zwykłe odkurzacze do użytku domowego nie nadają się do tego typu zadań.

Jeśli remontujemy stary dom i mamy już gotowe wylewki betonowe może być przydatna frezarka do betonu, którą możemy przygotować podłoże pod ułożenie systemu ogrzewania podłogowego. Umożliwia ona frezowanie kanałów w istniejących wylewkach. Nie będziemy zmuszeni do skuwania betonu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *