Przygotowanie do obozu survivalowego

Prawdziwy mężczyzna jest w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji, w której się znajdzie. Niektórzy starają się sobie to udowodnić i wybierają się na obozy survivalowe. Tego typu imprezy budzą w nich pierwotne instynkty i umożliwiają sprawdzenie się w ekstremalnych warunkach. Jak przygotować się praktycznie do wyjazdu na obóz survivalowy?

Jak wygląda typowy obóz przetrwania?

Wbrew pozorom firmy turystyczne kierują swoje oferty obozów przetrwania nie tylko do młodzieży. Również dorośli mogą z nich skorzystać. Zwłaszcza dla męskiej części klienteli przygotowuje się ofertę na wyjazdy survivalowe. Nie mają one nic z błogiego wypoczynku w 5-gwiadkowym hotelu, ale na pewno mogą stanowić miłą odmianę od codzienności.

Pozwalają się zdrowo zmęczyć i poczuć adrenalinę krążącą w żyłach, dzięki przygodzie, jaką fundują organizatorzy. Obóz przetrwania uczy, jak poradzić sobie w niesprzyjającym otoczeniu i odkryć w sobie prawdziwego mężczyznę – twardego, niezłomnego, który działa, a nie załamuje się przy niepowodzeniach.

Przykładowy program obozu

W zależności od dokonanego wyboru opcji wyjazdowej, obóz survivalowy może obejmować szkolenie z wojskowego programu walki z doświadczonymi instruktorami, naukę posługiwania się bronią, czy rozpoznanie taktyk i technik interwencji form mundurowych. Podczas wyjazdu uczestnicy mogą nauczyć się, jak pokonywać przeszkody terenu z pomocą technik linowych, czy korzystać z nawigacji tradycyjnej w terenie górzystym. Dla wielu osób, które nigdy wcześniej nie były na obozie survivalowym, prawdziwą próbą charakteru jest bytowanie w terenie, gdzie trzeba zbudować sobie schronienie, zorganizować pożywienie czy wodę.

Jak się przygotować do obozu?

Nauka przetrwania nie jest wyłącznie związana z nabywaniem wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktyki. Podczas pakowania się na wyjazd survivalowy musimy mieć duży, pojemny, ale lekki plecak, odpowiednią odzież ochronną przeciwdeszczową, koc termiczny czy karimatę i śpiwór, pozwalające na spanie pod gołym niebem, jeśli zajdzie taka konieczność. Odpowiednią odzież na obozy survivalowe produkuje m.in. firma Fjallraven. Sklep Hunt-fish oferuje duży wybór tego rodzaju towarów, z których można wybrać wszystkie części garderoby i ekwipunku, które okażą się niezbędne podczas wyjazdu w nieznany, potencjalnie nieprzyjazny teren. Do tego dobra mapa, kompas, nóż i inne, tego rodzaju akcesoria, aby móc poradzić sobie w trudnym otoczeniu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *