Ile razy dziennie używać c/dezodoranty?

antyperspiranty

Antyperspiranty i dezodoranty to produkty pomagające w kontrolowaniu potu i zapachu ciała. Stosowane są one od wielu lat. Można je kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie. Pomimo tego że są często używane zamiennie, to mowa tu jednak o dwóch różnych kategoriach produktów. W tym artykule dowiesz się, ile razy dziennie należy używać antyperspirantów oraz dezodorantów, a także jakie są właściwości tego typu produktów.

 

Dezodoranty i antyperspiranty – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że antyperspiranty zawierają składniki, które blokują pory potowe, a tym samym ograniczają ilość wydzielanego potu. Przeważnie mają one w swoim składzie sole, aluminium bądź inne związki zapobiegające wytwarzaniu potu. Warto wiedzieć o tym, że antyperspiranty są szczególnie przydatne dla ludzi mających tendencję do nadmiernej potliwości. Dezodoranty natomiast nie blokują gruczołów potowych, lecz mają w swoim składzie składniki neutralizujące bakterie, które powodują nieprzyjemne zapach potu. W wielu przypadkach zawierają one antybakteryjne substancje. Co istotne, bardzo dużo produktów dostępnych obecnie na rynku łączy w sobie właściwości antyperspirantu i dezodorantu, zapewniając zarówno kontrolę potu, jak i zapach ciała. Co ciekawe, niektóre produkty są też dostępne w formie roll-on, sprayu bądź kremu. Pozwala to na wybór dogodnej formy aplikacji.

W czasie wybierania antyperspirantu bądź dezodorantu najlepiej zwracać uwagę na skład produktu, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się skłonność do podrażnień skóry bądź alergii. Okazuje się, że niektóre składniki, na przykład alkohol bądź olejki eteryczne, mogą powodować podrażnienia skórne, czego przecież nikt nie chce. Dezodoranty i antyperspiranty warto też kupować od renomowanych producentów. Liczy się przede wszystkim ich jakość. Nierzadko oferowane są atrakcyjne promocje na takie produkty. Dzięki temu można je kupić w przystępnej cenie.

 

Ile razy dziennie można używać dezodorantów bądź antyperspirantów?

Okazuje się, że specjaliści zalecają stosowanie antyperspirantu bądź dezodorantu raz dziennie, najlepiej po kąpieli bądź prysznicu, kiedy to skóra jest sucha i czysta. Wiele w tej kwestii zależy jednak od potrzeb i preferencji każdego człowieka. Istotny jest też stopień potliwości. Osoby mające tendencję do nadmiernej potliwości, mogą potrzebować ponownego zastosowania antyperspirantu bądź dezodorantu w ciągu dnia. W takim przypadku bardzo istotne jest, żeby wybrać produkt o przedłużonym działaniu, który zapewni dłuższą ochronę przed potem i zapachem ciała. Trzeba zawsze pamiętać o tym, że nadmierne stosowanie antyperspirantu czy dezodorantu niekiedy prowadzi do podrażnień skórnych, czego przecież nikt nie chce. Z tego powodu zalecane jest stosowanie takich kosmetyków z umiarem i zgodnie z instrukcjami producenta. Warto też stawiać na renomowaną firmę. Dzięki temu można być spokojnym o jakość oferowanego antyperspirantu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *