Rowery Kross z segmentu MTB

Firma Kross jest doskonale znaną marką na rynku rowerowym. Od lat nie ustaje w produkcji i sprzedaży rowerów spełniających zróżnicowane potrzeby odbiorców. Ma w swojej ofercie między innymi serię rowerów Level, które od co najmniej 3 sezonów cieszą się dużą popularnością.

Seria Level R

W 2014 toku firma Kross zdecydowała się wejść w segment rowerów MTB na kołach o wielkości 27,5 cala. Poszerzyła więc swoją ofertę o serię modeli Level R. Były one wynikiem wspólnej pracy inżynierów i działu R&D Kross. Zbudowano kompletną grupę rowerów górskich, które testowane były przez zawodników z Kross Racing Team. Przekazywali oni na każdym etapie projektowania i produkcji prototypów swoje uwagi i testowali gotowe rowery w terenie. Dlatego śmiało można powiedzieć, że rowery Kross Level z serii R posiadają wyjątkowo wysokie właściwości jezdne. Seria składa się z siedmiu modeli rowerów: cztery posiadają ramy aluminiowe, a trzy mają konstrukcję węglową.

Rowery z serii Kross Level dostępne są np. w sklepie StudioSport. Warto zwrócić uwagę na specyfikację poszczególnych modeli wchodzących w skład tej oferty.

Rower Level R+ 650b – dla wymagających

Szczególnym modelem roweru z serii Kross Level jest R+ 650b, będący przykładem wysokiego zaawansowania technicznego. Jest to rower wyścigowy, który wyposażony został z napęd 2×10 oraz karbonowe koła DT Swiss 1250 Spline. Zapaleni rowerzyści na pewno będą zachwyceni faktem, że model ten posiada widelec Rosk Shox SID XX oraz komponenty Easton EC90.

Rama roweru wykonana została z Carbonu SL. Charakteryzuje się tym, że jego włókna ułożono w taki sposób, aby cała konstrukcja jednośladu odznaczała się wyjątkową sztywnością boczną i pochłaniała wszelkie drgania, z jakimi mamy do czynienia podczas jazdy w różnym terenie. Dzięki temu rower zyskał większą prędkość, ponieważ zastosowanie rozwiązania pozwalają na maksymalne przełożenie sił napędowych na tylne koło, przy czym zachowane zostały niezbędne właściwości tłumiące. Rower zapewnia idealny komfort jazdy. Ma sztywną ramę, a jego bryła jest mniejsza od poprzedników.

Ekonomiczna wersja Kross Level

Jeśli mamy ograniczony budżet na zakup roweru, a chcielibyśmy cieszyć się doskonałym komfortem jazdy, możemy wybrać rowery serii Level z karbonową konstrukcją, z napędem Shimano oraz hamulcami Avid – Kross Level R10 oraz Kross Level R9. Oba są wysokiej klasy jednośladami, które nie kosztują jednak tyle, ile najnowsze egzemplarze z tej samej serii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *